Ztráta pufflů

Projev svou tvořivost
Odpovědět
Subtrop
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 19
Registrován: sob 01. zář 2012 19:40:24

Ztráta pufflů

Příspěvek od Subtrop »

1. Kapitola
Byl klidný den. Někteří tučňáci si dávali souboje v card jitsu, někteří tancovali na igloo party. A Gary měl přichystané oznámení do novin.
Když odbila 12. hodina, začaly se roznášet noviny. Každý tučňák našel jeden výtisk před dveřmi svého igloo. A hned na titulní stránce bylo něco, co by zaujalo i toho nejnabručenějšího tučňáka.
Stálo tam:

VŠICHNI obyvatelé ostrova. Pokud chcete vidět můj nový vyález,
buďte zítra ráno v 10 hodin ve Snow Forst. Těším se na Vás!
- Gary

Každý tučňák si to přečetl. Skoro všichni tučňáci o tom diskutovali. A tak se denním tématem stal Garyho ový vynález.

Druhý den ráno bylo Snow Forst už v 9 hodin skoro celé plné. Dokonce bylo tak plné že někteří tčňáci se na to dívali z balónů, které si pronajali. Jen tučňáci, co měli práce nad hlavu tam nepřišli. Ještě se hodinu čekalo na Garyho.
Když bylo 10 hodin, přišel na již připravené pódium Gary. A přivezl vozík, přikrytý plachtou. Tučňáci ztichly a Gary je všechny pozdravil.
,,Jsem moc rád, že se vás tu tolik sešlo, jen kvůli mému novému vynálezu." tučňáci se začali smát a po chvíli se k nim přidal i samotný Gary. Pak zase promluvil.
,,Takže teď už k řeči. Dlouhé dny a noci jsem pracoval na mém novém vynálezu, který jsme nazval... zaháněč G3000! Jde lastně o přístroj s kolečky, který dokáže zahnat puffly do ohrad. Je jen 1% šance, že se něco zvrtne a stroj se stane... mno, "neklidným"." řekl hrdě Gary a tučňáci mu začali tleskat. Sem tam se ukázaly i nějaké ty vlajky s nápisy tipu Jsi nejlepší Gary.
,,Tak! A to je můj nový vynález!" vykřkl Gary a strhl z vozíku plachtu. Diváci utichly, sem tam se ozval tleskot.
Ten nový vynález vypadal jako starý vysavač, s nějakými divnými hadičkami, co k němu byly připevněné.
Gary nasadil "ptací" pohled. ,,Gary... ehm... jsi si jistý, že to bude fungovat?" zeptal se jeden z tučňáků. ,,Ovšem, že to bude fungovat! Pojďte, hned ho vyzkoušíme!" řekl odhodlaně a a vydal se s několika tučňáky k výběhu pufflíků. Ti tam vesele skákali, hned jak všechny ty tučňáki uviděli.
Gary nějakým divným způsobem nastartoval Zaháněč a položil ho do středu výběhu. Najednou začal zaháněč divně poskakovat a všichni puffly se tak lekli, že všichni utekli do lesa. Vyděšení tučňáci začali panikařit, Gary se snažil vypnout zaháněč.
Všichni přítomní chápali, co se stalo. 1% se vyplnilo a polovina pufflíků na ostrově se někam zaběhla.

2. Kapitola
,,Co budeme dělat Gary?! Co budeme dělat?!" zmatkoval jeden z tučňáků. Nakonec dokonce omdlel.
Gary nechápal, co se stalo. Všechno bylo normální, hadičky se nepřtrhaly. Ale pak našel to, co Zaháněč rozbylo. V tak "dokonalém" vynálezu byl pytlík na smetí, takže to byl vlastně starý vysavač.
,,Já si to myslel..." utrousil nepříjemně jeden z nabručených tučňáků. Všichni se na Garyho dívali jak na blázna. Všechno se jště zhoršilo, když se ke skupině tučňáků vydala skupina novinářů a vyptávali se jich, co se stalo. Gary se jen udiveně díval na Zaháněč.
,,Gary, co se stalo?" zeptal se jeden z novinářů Garyho. ,,Ehmm... omluvte mě, prosím. Musím něco... vyřešit." odpověděl mu a vydal se k zaháněči.

Druhý den byla situace ještě horší. Město ovládla panika. Polovina tučňáků neměla co na mazlení, někteří si dokonce už chodili kupovat pufflíky nové, protože nevěřili, že by se ještě mohli vrátit. Pak ale přišel někdo, kdo mohl mazlíčky majitelům navrátit.
Byl to mladý, modrý tučňák, který to měl v hlavě docela srovnané. Jmenoval se Jamie, Jamie Tailor.
,,Co se to tu stalo?" zeptal se jednoho z tučňáků, co sklesle seděl na lavičce. ,,Garyho nový vynález včera vyděsil polovinu pufflů a nevíme kde jsou." odpověděl mu ještě skleleji a kopl nohou do sněhu.
,,Co to... sakra bylo?!" vykřikl a vyskočil z lavičky, jak kdyby se na něj hnal medvěd. Kopl do něčeho tvrdého. ,,Nejspíše tu nějací tučňáci měli koulovačku a nechali tu koule umrznout. Ale moment... je tu pár žlutých chlupů... že by byly jednoho ze ztracených pufflíků?" zeptal se sám sebe a sebral chlupy ze země. Druhý tučňák přikývl.
,,Pojď. Musíme to zjistit... Chceš jít tedy se mnou?" zeptal se druhého tučňáka a ten vesele příkývl. ,,Jo a já jsem Hambelbi." předstail se Jamiemu jeho nový, světle zelný kamarád. ,,Super. Tak pojď, musíme se zeptat někoho, kdo to pozná. Pojď za Garym, ten nám snad pomůže." vymyslel Jamie plán a vydali se za Garym.
O pár minut později už byli v jeho laboratoři. Chlupy předali Garymu, který je dal na nějaký podivný stroj. Po pár vteřinách se ukázalo, komu vypátrané chlupy patří.
,,Ták a tady to je." na obrazovce počítače se objevil nějaký výpis. ,,Chlupy patří jednomu ze žlutých pufflů, co utekli. Jmenuje se Rory." řekl nám Gary. ,,Našli jsme stopu." řekl jamie.
Naposledy upravil(a) Subtrop dne ned 02. zář 2012 13:27:18, celkem upraveno 1 x.
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Re: Ztráta pufflů

Příspěvek od Lisured »

Zajímavé téma určitě se vyplatí pokračovat.
Ccdn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 731
Registrován: úte 13. dub 2010 20:14:50
Skype: lucaswildfire
Bydliště: Teplice

Re: Ztráta pufflů

Příspěvek od Ccdn »

Velice zajímavý a pěkně napsaný příběh. Určitě pokračuj ;) :)
borec12
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 441
Registrován: ned 12. zář 2010 10:16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta pufflů

Příspěvek od borec12 »

je to hezký příběh :O :)
sarinka
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 792
Registrován: stř 17. lis 2010 11:04:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Ztráta pufflů

Příspěvek od sarinka »

Mooc pěkné, a dobře se to čte.. :)
Určo pokračuj :)
Odpovědět