Fantasy World

Projev svou tvořivost
Uživatelský avatar
Lilly49221
Wood Rank 1
Wood Rank 1
Příspěvky: 792
Registrován: úte 27. dub 2010 18:47:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy World

Příspěvek od Lilly49221 »

Ok ešte počkám do konca týždňa a ak sa nikto neprihlási doplním si postavy ja a začnem písať
Obrázek
FlorinQa
Wood Rank 2
Wood Rank 2
Příspěvky: 370
Registrován: úte 27. dub 2010 18:35:33

Re: Fantasy World

Příspěvek od FlorinQa »

Můžu být hlavní hrdinka?A jméno dej kdyžztak Flora.
Uživatelský avatar
Lilly49221
Wood Rank 1
Wood Rank 1
Příspěvky: 792
Registrován: úte 27. dub 2010 18:47:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy World

Příspěvek od Lilly49221 »

FlorinQa píše:Můžu být hlavní hrdinka?A jméno dej kdyžztak Flora.
Ok konečne sa obsadila hlavná postava :DD
Obrázek
Uživatelský avatar
Lilly49221
Wood Rank 1
Wood Rank 1
Příspěvky: 792
Registrován: úte 27. dub 2010 18:47:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy World

Příspěvek od Lilly49221 »

napísala som úvod aby ste mali nejakú predstavu o čom to asi bude. A kedy bude ďalší príbeh? sama neviem či si nájdem čas, musím sa učiť kedže tento týždeň máme štvrťročné testy a cez výkend ideme na chatu. Možno nabudúci týždeň
Obrázek
Uživatelský avatar
Lilly49221
Wood Rank 1
Wood Rank 1
Příspěvky: 792
Registrován: úte 27. dub 2010 18:47:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy World

Příspěvek od Lilly49221 »

1. časť -
Flora sa prechádzala na námestí. Obzerala si stánky .Aj by si niečo kúpila, no mala málo peňazí ,ledva na chleba.
Najviac sa zastáva pri stánkoch so zbraňami...s mečmi. Niečo ju k nim ťahalo. Ako keby tie meče kričali: “Zober si ma! Bojuj so mnou!“ Ale jej ruky jej to nedovolili.
Už niekoľko rokov sa jej páči jeden meč takmer pri poslednom stánku. Asi sa páči všetkým ale je drahý. Jeho cena obsahuje toľko čísel, že sa nedá vysloviť. Nádherný, úzky diamantový meč s lesknúcou sa čepeľou.
Stánok vlastnil najbohatší obchodník vo Swaraxu - Yullgar. Není divu, odkiaľ zohnal diamantový meč - má na to ľudí....
Na veži zazvonil zvon. Už je poludnie- čas obeda. Všetci odchádzali na obed, lenže Flora na obed asi nič nemá....Nemá peniaze...
Flora sa smutne pobrala domov. Mala len dva kľúče, no vždy dvere otvárala nesprávnym. Starý... špinavý....malý....Dom! Pomyslela si smutne Flora a opatrne zabuchla dvere ,aby sa náhodou nerozbili .Ľahla si do svoje postele. Tvrdej postele, a začali rozmýšľať čo bude robiť: Mohla by som........ nie nemohla.......a keby som.......nie to by nešlo.......Po tvári sa jej začala spúšťať slza.
(Peniaze, (ktoré sa jej teraz míňanú) má od svojho brata. Dal jej ich a odišiel. Našiel si prácu na hrade. O tom sa zachvíľu dozviete)
Možno by som....sa mohla pridať ku komediantom,...
Komedianti sú „národ“ slobodných ľudí. Všetci ich tak volajú... komedianti.
Majú slobodu... nemusia dodržiavať niektoré pravidlá... žijú v spoločnom tábore.... Tajnom! Ale komedianti majú aj nevýhody - nikto ich neochraňuje. Ak by prišla vojna, nikto komediantov neochráni - ani kráľ. Ak by nejakého komedianta zabili, vraha by neobesili ,ako to robia, keďže komediantov nikto nechráni.
Nie.. som moc mladá aby som sa k nim dostala...... uvažovala Flora. Po líci jej stekala ďalšia slza.
Možno by som mohla... pri tejto myšlienke sa Flora zasekla. Nie, to by bolo pod moju úroveň... ale...
Flora premýšľala, žeby išla za bratom na hrad. Našla by si tam prácu. Veď jej brat tam pracuje... ako pomocník v kuchyni .A vlastnú komnatu, peniaze ,jedlo (keďže robí v kuchyni) dokonca aj vlastného koňa. Lenže jej brat - Samwel by ju vysmial. Oni dvaja sa nenávidia a myslel by si, že za ním dolieza. To by Flora nikdy nedopustila ale vyzeralo to ako jediná možnosť
Vonku sa ozvalo klopkanie kopýt. Flora sa pozrela cez špinavé okno. Aj keď bolo špinavé, postavu by poznala vždy. Bol to Samwel.
Zvuk kopýt sa stále približoval. Flora celá v nádeji, že jej brat ide za ňou, a celá v hneve, že jej brat ide za ňou. Áno, aj keď ho nenávidela, mala ho celkom rada.
Flore klesol úsmev .Kôň so Samwelom jej dom obišiel. Flora sa smutná vrátila do postele.Možno sa jej to zdalo... ale kopytá sa vracali! Niečo buchlo do dverí. Flora sa rýchlo postavila a otvorila.
„Nemyslel som si, že skončíš v takejto chatrči.“ –povedal Samwel
„Aj ja ťa rada vidím.“- povedala urazene Flora
Samwel vošiel do vnútra obzeral sa ,ako keby ešte nikdy nič také nevidel.
„Samozrejme ,ahoj! “-povedal Samwel vyvýšeným tónom
Samwel sa posadil ne jej tvrdú posteľ. Flora položila na stôl pohár. Zapla pec a vytiahla zo šuplíka bylinky.
„Vau, máš pekný dom.“ zasmial sa Samwel
„ďakujem, mám rada iróniu...“ urazene odpovedala Flora
Voda v hrnci začala bublať
„Čo tu vlastne chceš?“
„Posielajú ma z hradu .Mám ti odkázať, že..“ – Samwel vytiahol z vrecka papier- „že nejaký starec sa chce s tebou stretnúť, zajtra na poludnie v Hostinci u komediantov.“
„Aký starec?“
„To ja neviem“ zaškeril sa Samwel
Flora zahasila pec.
Teraz má šancu. Môže sa ho pýtať na tú prácu na hrade.
„Em... Samwel... som dosť chudobná a tak som chcela..“
„Chudobná?“- prerušil ju Samwel- „Strakoška...“ zasmial sa
„Ja nepatrím k Strakatým ľudom!!! Veď mám ešte dom“
„Ale nemáš peniaze! “- vysmieval sa jej brat.
Strakatý ľudia- tak sa nazývajú najchudobnejší ľudia vo Swaraxu. Samozrejme, nikto nevie prečo. Názvy pochádzajú z minulosti.
„Ách... ako keby si ty bol bohatý! Tri roky žiješ na hrade a už sa chováš..... ako nejaký kráľ, ktorému všetko patrí!“
„No dovoľ! Aspoň niesom chudobný ako ty.!“
To Floru už naozaj urazilo .Zobrala pohár a vrátila ho do poličky, bylinky vrátila do šuplíka.
Samwel si všimol aká je nahnevaná tak radšej odbočil od témy.
„ A čo si to chcela?“ spýtal sa opatrne
„Či by sa nenašla na hrade nejaká práca.“
Samwel sa lem zasmial
„Tak o to ti ide! Strakoška!“
„Prosím!“ Flora to hovorila ako keby visela na nitke a išla spadnúť. A prosila aby ju dali dole.
„A prečo by som mal?“
To je pravda. Prečo by to mal robiť.
„čo za to?“ pýtal sa
„Ja neviem.. niekedy by som ti to vynahradila..“
„Hm... myslím aj tak, že miesto tam mať nebudú .Už aj tak je to preplnené.“
„Prosííííííííím!!!!“ prosíkala
„Tak fajn, fajn...., zajtra ti to pôjdem povedať do hostinca, veď tam budeš, je to kratšia cesta ako ísť až sem.
„Ďakujem, ďakujem! Moc ti ďakujme!“
Rozlúčila sa a Flora si znova sadla na posteľ. Uvažovala o tom starcovi... čo asi chce.....

Pokračovanie nabudúce








(Ehm, asi je to dlhé)
Obrázek
wasdreq2
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 1012
Registrován: sob 31. črc 2010 17:11:02
Bydliště: Košice

Re: Fantasy World

Příspěvek od wasdreq2 »

zatial dore
zaujalo ma to
batman12
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 743
Registrován: stř 12. kvě 2010 21:08:52
Skype: andrej.sebik

Re: Fantasy World

Příspěvek od batman12 »

ja budem urcite,ako v kazdom pribehu,uplne na konci xD
Uživatelský avatar
Lilly49221
Wood Rank 1
Wood Rank 1
Příspěvky: 792
Registrován: úte 27. dub 2010 18:47:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy World

Příspěvek od Lilly49221 »

batman12 píše:ja budem urcite,ako v kazdom pribehu,uplne na konci xD
Pamätám si ako si to písal do Ccdn-ových Živlov xDDD
Možno budeš trochu neskôr... ak mám pravdu napísať, ešte neviem ani kde :-DDDDDD
Obrázek
batman12
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 743
Registrován: stř 12. kvě 2010 21:08:52
Skype: andrej.sebik

Re: Fantasy World

Příspěvek od batman12 »

Lilly49221 píše:
batman12 píše:ja budem urcite,ako v kazdom pribehu,uplne na konci xD
Pamätám si ako si to písal do Ccdn-ových Živlov xDDD
Možno budeš trochu neskôr... ak mám pravdu napísať, ešte neviem ani kde :-DDDDDD
na to sa pamätam stale sak to mam odtal ;)
Uživatelský avatar
Lilly49221
Wood Rank 1
Wood Rank 1
Příspěvky: 792
Registrován: úte 27. dub 2010 18:47:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Fantasy World

Příspěvek od Lilly49221 »

batman12 píše:
Lilly49221 píše:
batman12 píše:ja budem urcite,ako v kazdom pribehu,uplne na konci xD
Pamätám si ako si to písal do Ccdn-ových Živlov xDDD
Možno budeš trochu neskôr... ak mám pravdu napísať, ešte neviem ani kde :-DDDDDD
na to sa pamätam stale sak to mam odtal ;)
už som to premyslela- budeš učiteľ, ktorý učí jazdiť a starať sa o mystické zvieratá :D
Obrázek
Odpovědět