Překlad knihovny

Odpovědět
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Překlad knihovny

Příspěvek od Lisured »

Vzhledem k tomu, že stará knihovna neobsahuje některé knihy, rozhodl jsem se ji rozšířit a při té příležitosti redigovat staré knihy.

V tomto tématu se můžete hlásit k překládání (popř. kontroly starých knih). Nebo pokud máte dostatečně dobrý vlastní příběh mohu přidat do knihovny novou knihu.

Je třeba přeložit deník kapitána Rockhoppera.
Lisured podle vzoru pán
Valada06
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 545
Registrován: sob 04. pro 2010 11:41:23

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Valada06 »

Na ten jsem se už taky díval, ale to chce, aby si to rozdělili dva lidi, je to docela dlouhé, jinak s překladem bych klidně pomohl. ;)
Obrázek
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Lisured »

valada06 píše:Na ten jsem se už taky díval, ale to chce, aby si to rozdělili dva lidi, je to docela dlouhé, jinak s překladem bych klidně pomohl. ;)
Mohli bychom si to rozdělit po dnech (49) nebo po kapitolách (9). Tím ale nastane problém nejednotnosti stylu, takže to bude muset stejně jeden člověk nakonec upravit.
Jinak taky chybí první dvě ročenky, ale nevím jestli je má cenu překládat.
A pak je tu ještě pár chyb v již už přeložených knihách např. v Halloweenské knize nebo název knihy Truth or dare, což je hra která se do češtiny překládá jako vadí nevadí. Navíc je tato kniha přeložena, alespoň pro mě, dost nesrozumitelně, takže možná bude chtít přeložit znovu.
Lisured podle vzoru pán
Valada06
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 545
Registrován: sob 04. pro 2010 11:41:23

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Valada06 »

A nebyly ty ročenky už někdy na webu přeložené? Nějak se mi to nezdá, zdá se mi, že tu byly všechny.

Edit: Tak asi ne, asi jsem si je četl na CP, ono toho tady chybí víc třeba ty Vánoční příběhy, ale tak ty stejně každý zná ;)

Edit2: Teď, jak se dívám na překlad té knihy "Vadí, nevadí" Tak to fakt čechovi nedává moc smysl, našel jsem tam i chyby(spojená slova)
Obrázek
Chubbop
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř 14. dub 2010 14:42:46
Bydliště: Zlín

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Chubbop »

Já s překladem klidně pomůžu. A s výrobou flashů taky, jenom mě to někdo musí naučit...
Obrázek
Valada06
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 545
Registrován: sob 04. pro 2010 11:41:23

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Valada06 »

Chubbop píše:Já s překladem klidně pomůžu. A s výrobou flashů taky, jenom mě to někdo musí naučit...

Já už jsem se vyjádřil, že taky klidně pomůžu, teď sice nemám moc času, ale pozítří ho zase mít budu, takže je to dobré a k tomu flashi, já se snažil číst i chovyho návod, ale pak se mi jak nečekaně nedařilo, tak jsem toho nechal

Edit: Ale kdo ví, třeba jak s tím začnu pracovat, tak se s tím naučím
Obrázek
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Lisured »

Vánoční příběhy na webu přeložené jsou, jen na ně není odkaz.
Pokud chcete můžu návod na flash udělat. Za ten den experimentování s ročenkou a knihovnou už jsem se s tím celkem naučil pracovat.
Lisured podle vzoru pán
Valada06
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 545
Registrován: sob 04. pro 2010 11:41:23

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Valada06 »

No to by možná pomohlo. Díky.

P.S. Nejlíp i s obrázky :D
Obrázek
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Re: Překlad knihovny

Příspěvek od Lisured »

valada06 píše:No to by možná pomohlo. Díky.

P.S. Nejlíp i s obrázky :D
Možná nejlepší bude video. Zkusím to udělat o víkendu. Bude tam dekompilace i úprava. Jinak překládat to můžete i bez znalostí flashe, stačí poslat texty a někdo (asi já) je tam doplní.
Lisured podle vzoru pán
Odpovědět