CP - změny k lepšímu. Dočasně, nebo trvale?

Odpovědět
Jenda
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 138
Registrován: stř 14. dub 2010 16:46:12

CP - změny k lepšímu. Dočasně, nebo trvale?

Příspěvek od Jenda »

Ahoj,
je to už hodně dávno, co jsem psal jeden článek (asi ne moc lichotivý, co se týče CP - jak se nic nedělá pro nemembry a tak).
Avšak v poslední době jsem zaznamenal naštěstí změny k lepšímu. Zdá se mi, myslím, že nebudu jediný, že CP se konečně trochu odvrací od té čistě komerční hry, a to se mi líbí :)
Konečně jsme se taky dočkali itemů na tělo, což je opravdu moc fajn. Oceňuji také objevující se kódy, kterých poslední dobou přibylo opravdu hodně. Chtěl bych tímto taky poděkovat fan clubu, nevím přesně, kdo je shání a zjišťuje, ale je to skvělé, opravdu moc děkuju :)
Jsem prostě takový "zatvrzelý" nemember, takže jsem prostě rád za všechno, co pro "nás" CP udělá, teď na párty s Cadence to taky vůbec není marné - dostanete kazeťák, můžete tančit za itemy atp... dokonce i tu Cadence vidět :)
Nevím, jestli je to tím, že by CP chtělo trochu pozvednout návštěvnost (nebo možná reputaci), ať už tyhle změny udělalo (dělá) z jakéhokoli důvodu, je skvěl, že je dělá a já doufám, že v nich bude pokračovat.
viewtopic.php?f=14&t=1850
NEVIDITELNÝ FANTOM MEZI NÁMI V CP! PŘIPOJTE SE!
Ccdn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 731
Registrován: úte 13. dub 2010 20:14:50
Skype: lucaswildfire
Bydliště: Teplice

Re: CP - změny k lepšímu. Dočasně, nebo trvale?

Příspěvek od Ccdn »

Také mi připadá, že CP zvedlo svou úroveň. Pořád ale platí, že nemembeři mají ve spoustě věcí smůlu. Docela mne mrzí, že není CP na principu ostatních browser her, že by se za SMS kupovali nějaké např. drahokami a za ty by se potom kupovalo lepší oblečení atd. Ale nemembeři by také mohli nakupovat. Takhle je ta hra pro nemember celkem o ničem.
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Re: CP - změny k lepšímu. Dočasně, nebo trvale?

Příspěvek od Lisured »

Ccdn píše:Také mi připadá, že CP zvedlo svou úroveň. Pořád ale platí, že nemembeři mají ve spoustě věcí smůlu. Docela mne mrzí, že není CP na principu ostatních browser her, že by se za SMS kupovali nějaké např. drahokami a za ty by se potom kupovalo lepší oblečení atd. Ale nemembeři by také mohli nakupovat. Takhle je ta hra pro nemember celkem o ničem.
Souhlasím s první částí. Princip dokupování kreditů mi však přijde o dost horší pro hráče.

Nákup členství jednou do roka je mnohem pohodlnější, než pro každý item v katalogu (už takhle je pro každý třeba jednou kliknout na yes) zadávat číslo kreditní karty, CVC a další údaje (ano v lepším případě by šly uložit, popř. by tam bylo něco jako přidat do košíku a pak checkout). A navíc pochybuji, že by měla dostatečná část cílové skupiny přístup k platební kartě.

Existují i jiné způsoby rychlých plateb (třeba PayPal), ale pohodlí by nebylo o moc vyšší. Také by šlo udělat, že by rodiče převedli peníze na účet CP (libovolným způsobem) a ty by se objevily ve hře (v nějakém kurzu), nejspíš by pak musela vedle standardních coins vzniknout nová měna, což není zrovna elegantní.

Výhoda toho, že se pro nákup používají jen peníze vydělané ve hře je v tom, že hráči poznají hodnotu peněz (kdyby se platilo separátní měnou, kterou by zaplatili rodiče, dítě by se neúčastnilo procesu získávání financí). Membership dává hráči jen nové možnosti, pokud si member sám nevydělá peníze, je na tom úplně stejně jako nemember.

A k tématu premium SMS: Mobil má dnes v podstatě každý, ale jen málo dětí má vypnuté premium SMS nebo kontrolované výdaje (jen pro upřesnění: já osobně nejsem stoupencem cenzury). Spolu s tím, že rodiče hradí dětem náklady na telefon, mají děti snadný způsob jak obejít „Já ti žádný pitomý tučňáky platit nebudu.“

Kromě toho, že se premium SMS nechají takto zneužít k podvodu jsou špatné už od základu. Tomu, komu chceme pomocí PSMS přispět dorazí jen zlomek toho, co jsme odeslali (viz tabulku, kterou se mi podařilo získat; nevím, jestli je aktuální, ale pro ilustraci stačí).

Musel jsem psaní na delší chvíli přerušit, takže nevím, jestli jsem napsal, to co jsem původně chtěl, snad si to alespoň někdo přečte i přes trochu větší rozsah.
Lisured podle vzoru pán
Jenda
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 138
Registrován: stř 14. dub 2010 16:46:12

Re: CP - změny k lepšímu. Dočasně, nebo trvale?

Příspěvek od Jenda »

Doplňuji: ode dneška si můžou i nemembři (jejichž jsem velký zastánce :D ) editovat iglú a přidat si do něj základní nábytek. Dále je možno cizí (i vlastní) iglú "lajkovat" (jako na facebooku...), takže i vidíte, komu se vaše iglú líbí :)

Co na to říkáte? Celkem příjemné změny :) Právě proto to házím sem, k mému příspěvku, protože si myslím, že to patří do serie změn, které už proběhli a že je to doplňuje v oblasti iglú...
viewtopic.php?f=14&t=1850
NEVIDITELNÝ FANTOM MEZI NÁMI V CP! PŘIPOJTE SE!
vtipoman
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 176
Registrován: ned 16. kvě 2010 18:03:56

Re: CP - změny k lepšímu. Dočasně, nebo trvale?

Příspěvek od vtipoman »

Na většině jiných her jsou peníze navíc.A je to upřímně na houby.Nejen,že se to zvrhne k tomu,že některé věci potřebují membera i ty bonusové kredity(i když membři je občas dostanou,ale jen občas,takže sou taky limitovaní) ,ale jak říkal Lisured,je to strašně neelegantní a divné.To by už rovnou mohlo CP zavést funkční restaurace,potřeby které se musí doplňovat a podobné věci.Jestli chcete hodně mechanických možností,ale s tím,že vás bude opruzovat reklama a vše bude vyděračské (bin weevils),bude děsně omezená komunikace(moshimonsters),nebo podobně,tak prosím.CP je už tak trochu pro vyvynutější osoby.(Už jenom kvůli tomu dubstepu a nutnosti si spoustu věcí (jedení pizzi)představovat) :)
Odpovědět