Agentské příběhy (Herbert aneb příběh tučňáka Mv100)

Projev svou tvořivost
Odpovědět
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

6. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola šestá: Poté

„Jak se to mohlo stát? Kdo to udělal?“ ptal se Mv100.
„Tady o tom mluvit nemůžu. Pojďme do mé laboratoře,“ nabídl mu Gary.
„Dobře.”
Když došli na místo, Gary se s povzdechem sesunul na židli.
„Povídej,” vybídl ho agent M.
„Uslyšeli jsme výstřely z její kanceláře. Běžel jsem tam, za mnou Rory, domlouval tu něco ohledně rekonstrukce. Když jsem otevřel dveře, J6 byl v bezvědomí a Aunt Arctic bojovala se střelcem.”
„Kdo to byl?”
„Nebudeš tomu věřit… Byl to automatický alarmní systém, který ji měl ochránit. Jenomže v něm měly být jen slepé patrony. Sám víš, že náboje byly před dvaceti lety zakázány. Někdo prohodil falešné a pravé náboje.”
„Takže když bojovala se střelcem…?“
„Snažila se zvednout hlaveň, aby mířila na strop. Já jsem systém odpojil a pak jsme ji odvezli do nemocnice.”
Obrázek
„Střelec byl tedy v podstatě ten, kdo alarm ovládl, že?”
„Asi ano. Stalo se to včera, krátce poté, co jsme zapečetili tvé iglú.”
„Ano, musel jsem použít zapalovač, abych pečeť rozpustil. A můj puffle mi řekl, že-”
Tady se Mv100 zarazil. Gary přece nesmí vědět, že umí mluvit s puffly! To dokážou jen senseiové a Gary to určitě ví.”
„Můj puffle mi svým kručením v žaludku sdělil, že to trvalo dlouho.”
„Bylo to jen jedno odpoledne.”
„Dost pro hladového puffla.”

Mv100 se vydal do Snow Forts, aby se trochu odreagoval. Měl v plánu udělat sněhuláka, ale překazila mu to partička několika otravných tučňáků.
„Helemese, panáček si staví sněhuláčka.”
„Kdepak vezmeš mrkvičku, co?”
„Jseš snad školák?”
Když trochu poodešli, Mv100 způsobil, aby na ně spadla vrstva sněhu ze stříšky hodin. Bylo zadostiučinění sledovat je, jak vyplivovali sníh ze zobáků.
Obrázek
Rozhodl se, že si dá pizzu. Když procházel před obchodem s puffly, rozžhavil se mu amulet a také na něj spadl sníh ze střechy. V hlavě se mu ozval Senseiův hlas: „To nebyl dobrý nápad. Síly živlů nikdy nesmíš použít k takovýmto účelům. Neboj se, toto ještě není znamení. Jen jsem ti chtěl dát vědět, abys to už nedělal.“
Mv100 na něj v hlavě zakřičel: „Jak jsi to mohl vědět?“
Sensei myšlenkově odpověděl: „Jsem tvůj učitel a amulet mi dá vědět vždy, když uděláš něco zlého. Taky to poznáš, až budeš mít učedníka. Přerušuji spojení.“
Amulet zchladl a Mv100 se rozhodl, že půjde raději zpět na základnu. Když dorazil, spatřil před telefonní centrálou dav novinářů a televizních reportérů.
„Penguin TV! Pane Gary, mohl byste nám…“
„Penguin Radio! Jak se stavíte k tomu…“
„Club Penguin Times, jen jedno krátké vyjádření…“
„Co se to tam děje?“ zeptal se Mv100 jednoho agenta, který právě vyšel ze základny.
„Director se vrátila do kanceláře a Gary teď za ni… chci říct za něj… schytává otázky od novinářů.“
„Už jsem se lekl, že se stalo něco důležitého,” usmál se červený tučňák, „Ale co teď?“
„Já bych ho nechal. Sám jsem raději odešel domů dřív,“ pokrčil rameny cizí agent.
„Hm. Pokusím se probojovat dovnitř, nemám co dělat,“ řekl Mv100 a vyšel směrem k základně.
Náhle se ozval ohlušující otřes.
„Co to bylo?“ zašeptal Mv100 a rozhlédl se po okolí. Všichni se přestali hýbat jako přimrazení. První se vzpamatoval jeden z novinářů.
„Pane Gadgete, jak byste se vyjádřil k tomuto ojedinělému zemětřesení?“
Gary usilovně přemýšlel. Nakonec se tvrdě podíval na reportéra a řekl: „Tohle nebylo zemětřesení, ale armáda. A já vám radím, abyste šli do svých iglú a schovali se, protože toto je válka.“
Mv100 v kapse ucítil, že ho pálí amulet.
Obrázek

Agentské příběhy dnes slaví pět let a autor i Jan Ploutvotleskač doufají, že se vám stále líbí.
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

7. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola sedmá: Schyluje se k nejhoršímu

Mv100 utíkal horskou stezkou k Doju. Mluvily na něj dva hlasy. První patřil Directorovi a říkal: „Agente M! Toto je nepřípustné! Okamžitě se vraťte na základnu nebo bude vaše chování posuzováno jako dezerce.“
Do toho však konejšivými slovy hovořil Sensei: „Neboj se. Zvládneš to. Dokážeš spojit elementy a agentství! Jdu na místo setkání, ale ty přijdeš dřív. Víš, co máš dělat.“
A Mv100 věděl. Bylo třeba spojit všechna čtyři Doja v jedno. Sensei sám nevěděl, jaké to bude mít následky, ale tvrdil, že je to jediné řešení ke zpomalení armády. Tato operace by se dala provést kdekoli, ale vyžaduje velké množství síly, která se teď nachází jen v Doju. Konečně tam Mv100 dorazil. Na dveřích byl přibitý nápis „Uzavřeno z důvodu nepřítomnosti vlastníka“. Na zemi ležely promočené noviny. Vykukovala z nich písmena „Senseiovo záhadné zmizení, článek od Tety Arcticové“. Mv100 se pokusil otevřít dveře, i když věděl, že jsou zamčené. Když se o tom přesvědčil, použil rázovou vlnu živlů a brána se vyvrátila. Vevnitř ji Mv100 zase vrátil na místo, aby žádný živel nemohl ven.
Teď musel jednat. Otevřel dveře do ohňového, vodního i sněhového Doja. Potom si stoupl doprostřed znaku Card-Jitsu před Senseiovou podložkou. Roztáhl ploutve a povolal všechny živly k sobě. Výsledek byl ohromující. Ze tří stran se na něj hnaly tři vlny: obří ohňová koule, gigantická kapka vody a neméně velká koule sněhu. Sensei měl pravdu, když říkal, že kruh je podstat všeho, pomyslel si Mv100; teď mě to asi zabije.
Obrázek
Neměl pravdu. Sféry se zastavily na ohraničení nákresu amuletu a vytvořily jakýsi obal. Najednou nastal konec. Elementy zmizely. Alespoň to tak vypadalo.

V centrále EPF zatím panoval ruch příprav na bitvu. Director prskala vzteky a Gary byl jakýsi zasmušilý.
„Jak nám to mohl M udělat?“ divila se Teta Arcticová, která zahodila své maskování a procházela mezi agenty v růžovém oblečku.
„Nevím, madam. Mohu vám říct jen jedno – pokud Mv100 odešel, měl k tomu dobrý důvod,“ odporoval Gary.
„Řečičky! Když posledně zmizel, myslela jsem si, že…“ chtěla říct Director, ale přerušila ji další hlasitá rána.
„J6, už jste zjistil původce těch otřesů?“
„Jistě, pane, totiž chci říct paní. Zdá se, že spojené armády Panfu na své válečné lodi tančí bojový hip-hop.“
„To není dobré. Bojový hip-hop nikdy není dobrý. Když jsem naposledy slyšela ozvěnu tance pand, byla jsem v centrále P. S. A. a chvěla se strachy. Ale to bylo před pěti lety… Kolik máme času do jejich příjezdu?“
„Necelé dvě hodiny.“
„Proboha! Povolejte Penguin Secret Agency!“

V Doju se mezitím vítali dva senseiové a probírali situaci.
„Takže až se sem přiženou, jaký je plán?“
„Budu stručný. Podařilo se mi na krátkou chvíli číst v Tuskově mysli. Panfu leží na východ od Clubu Penguin, takže při každém pokusu o invazi se pandy vyloďovaly okolo Icebergu. Jenomže oni spoléhají na to, že si to budeme myslet. Mají v plánu obeplout ostrov a obsadit maják. Odtamtud povedou další útoky.“
„EPF to nebude vědět! Musíme jim to nějak sdělit,“ řekl Mv100.
„Už se stalo,“ usmál se Sensei, „Použil jsem telepatii. Myslím, že Teta Arcticová bude velmi vděčná svému ‚vnitřnímu hlasu’.“
„Ach tak. Takže odkud povedeme sílu živlů?“
„Musí to být vysoké místo s širokým výhledem. Napadá tě něco?“
„Ski Hill!“
„Samozřejmě. Doufám, že Tusk svou sílu nevyužije, dokud si nebude vědom, že jsme tam. Musíme být velmi nenápadní.“
„Ale jak je odrazíme?“
„Nejdřív bych zkusil ovládnutí mysli. Prostě je přesvědčíme, aby se vrátili. Ale já se obávám, že to nebude stačit. V takovém případě použijeme rázovou vlnu. Pandy umí plavat, takže se z toho dostanou a utečou. V každém případě jen pomůžeme agentům.“
„Ale co když nezapůsobí ani rázová vlna?“
„Doufám, že se tak nestane. Pokud ano, budeme muset vznešené umění Card-Jitsu krutě zneužít.“
„Jak?“
„Zmrazíme je.“
„Nebral bych tak doslova to nařízení o zákazu ubližování živým bytostem,“ odporoval Mv100.
„To si myslíš ty. Ale živly mají svoji hlavu a za tisíciletí jejich existence se staly nepředvídatelnými. Doufám, že to pochopí a nevzepřou se nám. Inu, uvidíme.“

„Gary, já ti říkám, že přijedou ze západu. Věř mi, řekl mi to můj vnitřní hlas,“ hádala se Director s vynálezcem.
„No tak dobře, když to říkáš,“ ustupoval Gary. „Myslíš, že je dobrý nápad hledat Mv100?“
„Vím, že jsem mu hrozila vyloučením, ale opravdu ho potřebujeme. Od té doby, co vrátil z únosu, je jiný. Nevím proč, ale je nějaký zvláštní. Myslím, že ta jeho zvláštnost by nám mohla pomoct.“
Obrázek
„Vždycky byl divný.“
„Ale ne takhle, G.“
„Když to říkáš,“ vzdychl Gary toho dne už podruhé.
Zvenku se ozval třeskot skla.
„Zase ti mládežníci rozbili okna nějaké agentské budky,“ rozzlobil se Rookie, který evidentně nechápal vážnost situace.
„Ale Rookie, kdo by měl teď čas na vytloukání oken modrých budek?“ konejšil ho Jet Pack Guy.
„Třeba si chtějí ověřit, že jsou zevnitř větší,“ pokrčil rameny zelený agent.

Doktor Jan Ploutvotleskač odlétá vstříc dalšímu dílu Agentských příběhů!
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

8. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola osmá: Už jsou tu, madam

Herbert stál na přídi lodě Santa Pandia a nasával mořský vánek, který upřímně nenáviděl. Otočil se na pravou stranu, kde stál Písek IX., král Panfu.
„Dnes oslavíme svůj triumf, příteli,“ řekl.
Obrázek
„To máte pravdu. Jenomže co uděláme s tím Tuksem?“ zamyslel se Písek.
„Tuskem, ne Tuksem. Dáme mu třetinu ostrova, jak jsme se dohodli.“
„Hm. Když myslíte… Já bych mu nevěřil. Víte, že nevěří naší armádě. Možná se pokusí ovládnout celý ostrov sám a nás zavrhne.“
„Chcete jej předejít?“ zamračil se Herbert.
„V podstatě ano. Já svým pandám důvěřuji. Myslím, že by si mohly podmanit celý Club Penguin. Nebudeme potřebovat toho mrože…“
„To je teda pěkné. Buďte rád, že jsme přátelé, jinak bych mu to řekl. A teď mě omluvte, jdu do své kajuty. Klutzy!“
„Krab, panda, lední medvěd a mrož. To je čtyřka,“ řekl potichu Písek a ponořil se do svých myšlenek.
„Země na obzoru!“ ozvalo se z vysílačky na Pískově pasu.
„No konečně,“ zavrčel, „Vypusťte bojové jetpacky!“

Jet Pack Guy stál na pláži a roztržitě si máchal ploutve ve vodě. Věděl, že tohle bude velká bitva. V rukou držel detektor jetpacků. Vypadalo to, že tučňáci mají ještě chvíli klidu, když tu začala černá krabička pípat. Na displeji se ukázaly malé tečky, značící jednotlivé stroje. JPG vytáhl z kapsy vysílačku a lakonicky oznámil: „Už jsou tu, madam.”

Director seděla v centrále EPF a vysvětlovala Rookiemu pokyny.
„Dokud nebude vyslán povel Lopatka, nebude se P. S. A. do boje vměšovat, jasné?“
„Directore,“ řekl váhavě Rookie „nemyslím si, že P. S. A. je dnes schopna postavit se po bok EPF. Téměř všichni agenti jsou neschopní a líní a Rookie dvojnásob.“
„Ty o sobě mluvíš ve třetí osobě?“ zamrkala Aunt Arctic – a potom jí to došlo. Popadla domnělého Rookieho a strhla mu čepici z hlavy. Vykoukla hnědá kštice jejího sekretáře J6!
„J6! Věděli jsme, že tu dnes bude zrádce, který se pokusí zhatit naše plány, ale nikdy bych si nemyslela, že to budete vy. Kde je pravý Rookie?“
„Ve sklepě,“ přiznal se J6.
Obrázek
„Šoupni ho tam, Gary. A Rookiemu řekni, ať se nechá zapsat na kurz sebeobrany!“
„Konečně,“ usmál se G.
Vysílačka zapraskala: „Už jsou tu, madam.“

Mv100 a Sensei stáli na kopci. Navzájem na sobě zkoušeli své síly. Kdyby je někdo pozoroval, pomyslel by si, že vidí dva blázny. Oba totiž střídavě padali do sněhu, to proto, že testovali ovládání mysli.
„Řekl bych, že už nám to docela jde,“ podotkl Mv100 a vyplivl sníh ze zobáku.
„Máš pravdu, učedníku. Ale je mnohem jednodušší srazit k zemi jednoho tučňáka než několik tisíc pand.“
„No… říkal jste, že součet síly nás obou není dvojnásobkem síly jednoho. Pomůže to?“
„Tak, tak. Jedna plus jedna rovná se tři, tak pravil už první sensei.“
„Takže by se to mělo povést.”
„Živly mají svou hlavu. Možná, že když poznají, že bojujeme proti Tuskovi, samy nám pomohou. Stejně tak je možné, že se nám vzepřou, když zjistí, že je chceme zneužít proti jiným živým bytostem.”
„A nemůžeme to nějak zjistit dopředu?”
„Obávám se, že ne,” usmál se trpce Sensei.
„Stíny přicházejí!” ozvalo se zašeptání od lanovky.
„Co to bylo?” znejistil Mv100.
„To teď není důležité,” mávl ploutví Sensei, „raději si poslechni, co EPF vysílá na všech frekvencích.”
Mv100 vytáhl vysílačku: „Nic tam není.”
„Chvíli počkej.”
A opravdu, za chvíli z vysílačky vyšel agentský hlas: „Už jsou tu, madam.”

Bitva už je skoro tady. Jan Ploutvotleskač se schoval v redakci, ale vy takoví určitě nebudete!
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Re: Herbert aneb příběh tučňáka Mv100 (Agentské příběhy)

Příspěvek od Lisured »

Napínavé. A obrázky čím dál lepší. Už se těším na pokračování.
Lisured podle vzoru pán
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbert aneb příběh tučňáka Mv100 (Agentské příběhy)

Příspěvek od mv100 »

Lisured píše:Napínavé. A obrázky čím dál lepší. Už se těším na pokračování.
Děkuji! A to ještě nevíš, co chystám na Vánoce ;)
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

???

Příspěvek od mv100 »

Co všechno se může stát, když stíny přicházejí?
viewtopic.php?f=14&t=1749
Podrobnosti
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

9. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola devátá: Ten den

Dvě pandy se snesly na maják, aby daly lodím signál. Už tam na ně ale čekali tři tučňáci. Než je zpacifikovali, počkali agenti na vyslání signálu. Lodě by se jinak mohly dovtípit, že se něco děje a jejich útok by mohl být mnohem silnější. Herbert se usmál, když trojí zablikání uviděl. Konečně těm tučňáčím Elitním Packalům - Filutům ukáže. A o Polopitomých Sprostých Agentech ani nemluvě.

Ve virtuální místnosti se mezitím konala schůzka agentů P. S. A. Nikdo na sobě neměl uniformu a nedržel zbraň. Byla tu záplava motýlků a sak. Přestože by si někdo mohl myslet, že tito tučňáci omdlí při první ráně, opak byl pravdou. P. S. A. ale vždy volila jiný způsob konfliktu, než otevřený boj. Jejich velitelem byl protentokrát Rookie.
„Takže,” odkašlal si. „Na mém místě by měl být Mv100, ale bohužel je… zaneprázdněn. Nejdříve vám řeknu, proč jsme se sešli zrovna zde. Jak víte, virtuální místnost v minulých letech sloužila k tomu, aby se zde promítal hologram bývalé centrály P. S. A., jenže při Operaci Zatmění byl zničeny přístupové trubky. Místnost jsme zakonzervovali a otevřeli až včera. Jediný způsob, jak se sem dostat, je teleport, ale to jste sami před chvíli zjistili, že, hihi!”
„Přejdi k plánu!” zakřičel na něj kdosi.
„Ehm, samozřejmě.”

Tusk vyskočil do vzduchu a celou vahou dopadl těsně před pobřeží ostrova. Zvedla se mohutná vlna a spláchla několik neopatrných tučňáků. Ostatní agenti se schovali a sprška je přešla. Potom mrož zvedl ruce a začal mezi nimi přetvářet vzduch na oheň. Za chvíli měl v ruce obří ohnivou kouli. Chystal se ji vrhnout na agenty, když tu mu zhasla a vylila se na něj voda. Vítr k němu donesl Senseiův smíšek. Tusk jej naštěstí nepoznal. Zamrkal a začal znovu vytvářet oheň. Nedošlo mu ale, že má mokré ruce, takže se mu to nepovedlo. Zavrčel. Na molo, kde obvykle přistával Migrator, začaly z vody vystupovat pandy. Každá držela jednu krabici strojů na ovládání myšlenek. Na každé byl nakreslený otisk Herbertovy tlapy. Náhle se zastavily na místě a začaly ustupovat. Po chvíli na ně ale síly dvou senseiů přestaly působit a vojáci začali postupovat dál.
„Škoda,” zabručel Mv100.

Gary vynalézal. Vždy, když viděl, že se schyluje k nejhoršímu, vynalézal. Vždy se pokoušel vyvinout něco, co by mohlo EPF pomoci tak, že by si to protivník pamatoval jednou provždy. Bohužel, bitva pokaždé skončila dříve, než stihl svůj výtvor dokončit.
Obrázek
Tak mimochodem vznikl i Pizzatron 3000; původně pás běžel mnohem rychleji a vystřeloval na nepřátele uspávací střely. Teď se ale Garymu zdálo, že by mohl uspět. Zkoušel vytvořit rušičku vysílaček, která by vypnula komunikaci mezi pandami. Propočítal si, že z 98,75% by se to mělo povést. Agentský mobil zabzučel.
„Gary, jestli zase vynalézáš, tak toho nech. Tusk už má skoro celý Les a zmrazil iglú obyčejných tučňáků. Nemůžu najít Senseie, aby je rozmrazil. Pandy obléhají Jezero a Herbert dostal lyžařský srub. Prý si tam vaří čaj,“ konstatovala Director.
„Tohle může vyjít, pane,“ odporoval Gary, „pravděpodobnost je…“
„To říkáš vždycky! Co je to tentokrát?“
„Rušička.“
„No, to by mohlo být zajímavé. Ale pospěš!“
„Kdybys mi nevolala, už jsem to mohl mít,“ zamračil se Gary.
„A je to tu!“ zvolal o několik minut později. Stroj vypadal jako anténa, na které bylo přimontováno červené tlačítko. Agent G miloval červená tlačítka!
„Musím to dát na Ski Hill, aby to fungovalo,“ pomyslel si vynálezce, popadl Rušičovátor 3000 a vyběhl ze své laboratoře.

„Zkáza. Všude zkáza, oheň, voda, sníh,“ mumlal Mv100. „Tohle musí skončit!“
„Nemluv a radši mi pomoz s rozmrazováním iglú,“ odsekl Sensei.
„Vlastně máš pravdu,“ rozmyslel si to po chvíli, „Dořekni to.“
„Před měsícem,“ začal Mv100, „jsem procházel archivy P. S. A. a něco jsem tam našel.“
„Co?“
„Báseň. Je velmi stará, napsal ji jeden z prvních tučňáků tady na ostrově. Prý byl jasnovidec, ale ostatní prameny o něm píšou jako o bláznovi. Těch pár veršů se tak moc hodí k dnešku, že mě z toho až mrazí.“
„Je to haiku?“
„Ne,“ usmál se Mv100.
„Takže jsem to nenapsal já. Umíš ji nazpaměť?“ otázal se Sensei.
„Myslím, že ano.
Den, kdy se nikdo neusměje,
den, kdy i hora zapláče.
Den, kdy všechno ke konci spěje,
den, kdy nebude boháče.
Zkáza. Všude zkáza,
oheň, voda, sníh.
Hlas mudrcův hlásá,
že dnes tu neuslyšíš smích.
Dosti už oslavných epopejí,
dosti bylo již řečnění.
Vždyť stíny k nám pomalu přicházejí
a na tom nikdo nic nezmění.

Obrázek
„Jak se to jmenuje?“ zašeptal ohromeně Sensei.
„Myslím, že buď Ten den, nebo Dnes.“
„Správný název je Ten den,“ vysvětloval Sensei. „To proto, že…“
Uslyšeli hekání.
„Někdo sem jde,“ syknul Mv100. Oba na sebe kývli a zneviditelnili se.
„Gary!“ vykřikl překvapeně červený tučňák, když uviděl, kdo je příchozí.
„Volal tu někdo mé jméno?“ zarazil se agent G.
Mv100 zapomněl, že je neviditelný.

Jan Ploutvotleskač nemá básnický talent. Bitva vygraduje v dalším díle Agentských příběhů!
Naposledy upravil(a) mv100 dne ned 15. pro 2013 15:33:23, celkem upraveno 1 x.
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

10. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola desátá: Konec světa

„Co to má znamenat, Mv100?“ rozčiloval se Gary a stavěl přitom svou rušičku.
„Víš moc dobře, že tě potřebujeme, a ty si utečeš!“
„Věř mi, tady toho dokážu mnohem víc, než jako agent,“ pousmál se Mv100.
„Možná vás ruším,“ zahromoval čísi hlas, „ale jestli sis Sensei všiml, prohrál jsi!“
„To si nemyslím, Tusku!“ odtušil chladně Sensei. „Mám eso v rukávu.“
„Žádné eso v rukávu mě už neporazí!“ zasmál se Tusk.
„Odkud mluví?“ zajímal se Gary.
„Odevšud. Rozpustil se do vzduchu a je doslova všude. Naštěstí tak nemůže poroučet živlům,“ vysvětlil Sensei.
Zablesklo se a před skupinou tří tučňáků se zjevil mrož. Špatně si to vypočítal, takže dopadl ne na nohy, ale na hlavu.
„Hotovo!“ zakřičel vynálezce a spustil svůj stroj.
„Na to teď není čas,“ okřikl ho Mv100. Ač nic neudělal, začal mu náhle velmi silně svítit amulet. Všiml si toho až za chvíli. Na mysli mu vytanula slova, která mu Sensei řekl před několika lety, když dostal černý pásek a amulet.
„Možná si myslíš, že je jen na ozdobu. Ale potom se mýlíš. V kritických situacích to může být velmi silná zbraň.“
Strhl si amulet z krku, tím že roztrhl šňůrku. Namířil jej na Tuska, aniž by věděl, co přesně dělá. Zdálo, se že uspěl. Z každé části amuletu vytryskl proud živelné energie a mířil přímo na Tuska! Ten se jen usmál a pohybem ruky vyslal paprsky k nebesům. Nastala polární záře.
„Myslel sis, že mě porazíš něčím tak primitivním? Ha!“ zakřičel Tusk.
„Pandy ustupují, pane,“ ozvalo se z Garyho vysílačky.
„Cože?“ znejistil Tusk.
„Asi neví, co mají dělat,“ pokrčil rameny Gary.

V Horské vesnici panoval chaos. Herbert chodil všude kolem, pandy pobíhaly všude kolem, Klutzy cvakal všude kolem. Agenti netušili, co se děje, ale náramně se jim to líbilo.

„Zabil jsem dnes tolik tučňáků, kolik se narodí za rok, a ty si myslíš, že mě zastavíš?“ chechtal se Tusk.
„No, vlastně… ano!“ řekl Mv100 a strčil do Senseie. Oba vmžiku zaujali bojovou pozici.
„Vím, co chceš udělat,“ řekl Sensei telepaticky, „Ale sami dva to nedokážeme!“
„Jedna plus jedna se rovná tři, ne? Můžeme ho odhodit až do moře!“ odpověděl v duchu Mv100 a vyslal velkou vlnu energie. Tusk se ani nepohnul. Když však podobný ráz energie vytvořil i Sensei, Tusk začal ztrácet kontrolu nad svým tělem. Pomalu se vznesl do asi dvoumetrové výše.
„To je vše? Dokážete mě zvednout do vzduchu?“ vysmíval se jim Tusk, ale v jeho hlase byl slyšet strach.
„Pozor, vy dva!“ odstrčil tučňáky Gary a hodil na mrože jakýsi předmět.
„Ááá!“ zakřičel Tusk a odletěl směrem k moři. Tam šplouchl do vody a dlouho potom už jej nikdo neviděl.
„Ach,“ posmutněl Sensei, „zdá se, že mým osudem je, stále jej pohřbívat v živlech. Posledně sníh, teď voda. Kdy jej asi vrhnu do tlamy ohně?“
„To bude v pořádku, Sensei,“ konejšil jej Mv100.
„Jak jsi to udělal?“ otočil se na Garyho.
„Tobolka se senzitivním práškem. Našel jsem to tehdy při Pravěké párty. Zjistil jsem, že když to na tebe vypadne, mnohem lépe dýcháš a vynalézáš. Tak mě napadlo, že když to hodím na… tu věc, zvýší se vaše působení živlů. A měl jsem pravdu!“

„Jsem ztracen,“ pomyslel si Herbert, „Ale tučňáci jsou ztraceni také! Ze všech obyvatel Clubu Penguin zbyla sotva polovina. Jednou je ovládnu!“
„Klutzy, naskoč si!“ natáhl ruku, aby na ni mohl vylézt jako milovaný krab.
„Klik, cvak, cvak,“ řekl uraženě Klutzy.
„Já vím, já vím,“ řekl Herbert a vznesl se na Jet Packu, který před chvílí ukradl z majáku.
„Ty jetpacky, to není špatná věc. Asi je budu používat k úniku častěji,“ blesklo mu hlavou.

Písek IX. byl naprosto konsternován. Jeho pandy se chovaly jako zbabělci! A on si přitom zakládal na tom, že jsou nejodvážnější armádou světa!
„Rychle plujte pryč,“ řekl kapitánovi lodi Santa Pandia.
„Ano, pane!“ zasalutoval námořník a zaběhl do kabiny.

O hodinu později panoval na ostrově relativní klid. Doktoři ohledávali zraněné a se smutkem konstatovali smrti. Mv100 se Senseiem se na to smutně telepaticky dívali z Doja.
„Sensei?“ řekl tiše Mv100.
„Ano?“
„Vím, že je to ten nejtěžší cvik a že se v historii Card-Jitsu ještě nikomu nepovedl, ale… nemohli bychom zkusit Vdechnutí?“
Sensei na Mv100 přísně pohlédl: „Samozřejmě, že můžeme, ale neuspějeme.“
„Co když ne?“ přesvědčoval jej Mv100.
„No tak dobře,“ vzdychl Sensei.

Opět byli na Ski Hill. Mv100 vytvořil ze sáněk pro Sled Race předepsaný kruh. Sensei si stoupl doprostřed a Mv100 za ním přišel.
„Vdechnutí života,“ podíval se Sensei na svého učedníka. „Určitě to chceš udělat?“
„Jaká jsou rizika?“
„Může se stát, že provedeš Vdechnutí špatně. Místo toho, abys dal jiným život zpět, dáš jim svůj život.“
„Mně to nevadí. Jdete do toho se mnou?“
„Samozřejmě. A teď už se soustřeď.“
Oba pozvedli své ruce k nebi, na kterém byla stále polární záře. Mv100 začal odříkávat stanovený text.
„Já, Mv100, žádám vás, živly, abyste ve jménu mého mistra Senseie vdechly život všem tučňákům, kteří dnes padli!“
Z kruhu saní začala stoupat ohnivá energie. Po chvíli z nich vytryskla voda a nakonec začalo tiše sněžit.
Obrázek
Stíny na celém ostrově zmizely, protože všude bylo světlo. Všichni zemřelí se jeden po druhém probírali. A pak bylo po všem. Pokud pomineme oživlé mrtvé, jediná věc, díky které by nezasvěcený pozorovatel poznal, že se tu stal zázrak, byly vousy, které opět narostly Mv100.

Mv100 seděl u sebe v iglú a pil horký čaj. Plnovous už byl dávno pryč. Náhle na něj velmi silně skočil černý puffle.
„Co se děje?“ zeptal se Mv100 pufflí řečí.
„Bojím se tam toho stínu,“ zakníkal puffle Gary.
„Ale neboj, nic to není,“ chlácholil jej Mv100 a šel se na stín podívat.
Ani jemu se moc nelíbil, jenomže on věděl, že se mu to jen zdá. Usmál se na puffla a teleportoval se do centrály P. S. A. na ostrově Aguenti.
„Konečně jdeš,“ zabručel Gary.
„Já vím, mám zpoždění.“
„To tedy máš,“ podotkla Aunt Arctic, jinak též zvaná Director.
„Tak tedy začneme?“ řekl netrpělivě Rookie.
„Dobře,“ svolil Director.
„Tohle jsou tedy moje fotky. Tady vidíte, jak jsme byli s Garym na mraku duhových pufflů. Zajímavá stvoření, že ano?“
„Directore, jestli tam máte víc fotek z toho mraku, tak je neukazujte. Mám jich asi třicet,“ řekl Mv100.
Obrázek
„Hm. Dobře. Tak tady jsem já a Mv100, těsně potom, co mě vysvobodil…“
Není nad to, podívat se na fotografie svých přátel.

KONEC PÁTÉ ŘADY
Naposledy upravil(a) mv100 dne ned 15. pro 2013 15:34:17, celkem upraveno 1 x.
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

Agent temna - ukázka

Příspěvek od mv100 »

Je tu další ukázka z vánočního speciálu Agent temna.
Podrobnosti
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

Agent temna: Prolog

Příspěvek od mv100 »

Prolog

Několik dnů před Vánocemi, centrála EPF
„Gary?“ zeptala se Aunt Arctic modrého vynálezce.
„Co potřebuješ?“ vzhlédl Gary od přístroje, který právě tvořil.
„Nech ten Stromečkosvětlovátor 3000 a pojď se podívat. Tohle je vážně divné,“ řekla a ukázala na jeden stín.
„Tma. No a?“ pokrčil rameny G a chtěl se vrátit k práci.
„Přesně tak! Neměla by tam být,“ přesvědčovala jej ředitelka EPF.
„Jak to myslíš, neměla?“ zamračil se Gary.
„Podívej se nahoru,“ usmála se Director.
Gary vzhlédl. Přímo na místo, kde se nacházela černá skvrna stínu, svítily dva lustry. Zamrkal. Podíval se na stín, a pak znovu nahoru. Dolů a nahoru.
„Vidíš,“ pokývala hlavou Aunt Arctic.
„To je divné,“ zabručel Gary a klekl si blíže ke stínu. „Kdy sis toho všimla?“
„Právě teď. Začínám si myslet, že ty zvěsti o mluvících stínech můžou být pravdivé.“
„Není to možné.“
„Proč by nemohlo?“
„Nevím. Na to místo je zaměřeno několik světelných zdrojů, a přesto je tam stín. Musí to být optický klam,“ řekl vynálezce a podíval se na místo z různých úhlů. Čekal, že z některého místa šero zmizí, nebo půjde lépe poznat, že se jedná o klam.
Aunt Arctic se na něj chvíli dívala, a potom na stín několikrát poklepala.
„Ne!“ vykřikl Gary, „Nedotýkej se ho!“
„Proč?“ divila se Aunt Arctic.
„Nevím!“ řekl G a přiskočil ke stínu. Nedopatřením na něj šlápl.
Oba dva obklopily dva proudy světla, které jimi začaly třást. Za chvíli to přestalo.
„Nehodíte se mi,“ řekl stín mrzutě.
„Cože?“ zašeptala Aunt Arctic. „Kdo jsi? Jak může stín mluvit?“
„Momentík,“ oznámil stín a poslal do mozků obou tučňáků informace o sobě.
„Ty jsi…“ vydechl Gary.
„Jo, jsem. Ale nešiřte se o tom.“ Kdyby měl stín ploutve, tak by jimi mávl.
„Musíme to říct! Jsi hrozba!“ odporovala Aunt Arctic a začala něco vyťukávat na svém mobilu.
„Jistě víte, že umím mazat paměť,“ řekl stín.
„To neuděláš!“ vykřikl Gary a utekl na druhý konec základny. Stín jej ale nějakým způsobem přitáhl k sobě.
„Pro jistotu vám nejen vymažu tuto vzpomínku, ale ještě prohodím postoje k mluvícím stínům. Modrý Gary teď bude věřit, ale zelená Aunt Arctic ne. Připravte se,“ řekl stín a zmizel. Agentům se zatočily hlavy.

„Gary?“ zeptala se Aunt Arctic modrého vynálezce.
„Co potřebuješ?“ vzhlédl Gary od přístroje, který právě tvořil.
„Nech ten Stromečkosvětlovátor 3000 a pojď se podívat,“ řekla Aunt Arctic a usmála se. „Venku je vánoční průvod.“

VÁNOČNÍ SPECIÁL AGENTSKÝCH PŘÍBĚHŮ AGENT TEMNA – 24. 12. OD DEVÍTI DO OSMNÁCTI HODIN
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
Odpovědět