Welp.

Odpovědět
vtipoman
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 176
Registrován: ned 16. kvě 2010 18:03:56

Welp.

Příspěvek od vtipoman »

https://www.youtube.com/watch?v=KolfEhV-KiA
Byla to sranda, no.

Někteří z vás si mě možná ještě pamatují. Byl jsem velký fanoušek CP, trávil jsem tady na fórech spoustu času (hlavně protože jsem tehdá neuměl anglicky). Dnes jsem se ještě jednou vrátil, abych napsal jakýsi nesmyslný, neplánovaný příspěvek a rozloučil se tak s Clubem penguin.

Těch pár let co jsem na CP strávil (2010-2014, cca) jsem si užil. A i když jsem okolo roku 2014 hrát přestal (komunita se mi zprotivila, gameplay mě omrzel, pochopil jsem, jak málo sociální interakce a svobody v CP vlastně je), stále jsem čas od času chodil na web a četl novinky. Myslím sice, že Club penguin Island může být dobrý pokračovatel CP, ale nejsem si jistý. Upřímně, tuším že z toho Disney udělá úplně něco jiného, alarmující je pro mě hlavně zaměření na telefony (wtf).

Aaa... bože, pamatuju si, jak jsem byl děsně nadšený vždycky, když vyšel nový event, nebo obsah. Odpočítaval jsem jednotlivé dny, plánoval jsem obleky a výzdobu igloo a nikdy jsem se nemohl dočkat čtvrtku. Nejlepší byly neplánované eventy, nejvíc jsem si užil velký déšť před příchodem CJ water (a CJ water samotné), výpravu na horu, výpravu do lesa, "polopotopenou" párty, Rockhopperovu výpravu, medieval party, Fair, vydání známek (podle mě nejlepší update všech dob, škoda že nikdy už nic podobného nezkusili) a vydání Puffle launch. Bože, poslední boss v Puffle launch.. sice jste ho technicky nemohly dodrbat, ale stejně mi připadal epický.

Vzpomínám na každotýdenní překlady novin, které vycházely tady na webu. Zbožňoval jsem jejich čtení a připadání si jako součást komunity. Pamatuju si, když se ještě web jmenoval club-penguin.cz a Disney nám ho sundalo (a asi týden jsme byli na komornější verzi). Co tehdy když na webu byla geocaching soutěž o CP ceny, nebo když se hromadně objednávali produkty ze zahraničí...

Co je pro mě Club penguin?
Velká část mého dětství a hra, která utvářela (nebo možná odkrývala) mé herní choutky. Když se podívám zpět, nejsem už takový fanoušek. To, co mi dříve připadalo jako komunita, dnes vidím jako množství dětí předstírající sociální interakci ve virtuálním theme parku postaveném Disney. Oh well.

CPI zkoušet neplánuji, našel jsem si totiž nový herní domov. Už jsem se o něm tady na fórách zmiňoval, je jím hra jménem Tower Unite. Abych to zkrátil, Tower Unite je nezávisle vyvíjená, "virtual world" hra, která mi silně připomíná CP. Můžete hrát minihry, kupovat oblečení a nábytek, doopravdy komunikovat s ostatními hráči, navštívit kasíno a jiné atrakce, oblepit si stěny virtuálního pokoje obrázky z internetu, pouštět si videa z youtube, hrát hudbu a být součástní opravdové, nefalšované komunity. Hra pravidelně dostává updaty (Odvážím se říci, že pravidelněji a větší než CP kdy dostávalo) a neobsahuje žádné mikrotransakce, memberství ani speciální měny. (Musíte si ji jen jednou koupit na Steamu)

Mějte se fajn. "puffle"

https://www.youtube.com/watch?v=2Ko9TpduOhE
Chubbop
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř 14. dub 2010 14:42:46
Bydliště: Zlín

Re: Welp.

Příspěvek od Chubbop »

Disney se tímto krokem právě snaží více vracet k jádru. Nemembeři nemohou prakticky nic a jediné co je základem hry je chat a objevování ostrova. Přechod na mobily je jasný. Hraj kdykoliv a kdekoliv. Osobně to taky oceňuji a kdyby fungovala CP App pořádně jsem více na tabletu než na pc. Každopádně díky a měj se!

Obrázek
Obrázek
Vindou
Wood Rank 2
Wood Rank 2
Příspěvky: 276
Registrován: stř 14. dub 2010 19:19:15
Bydliště: Praha 8

Re: Welp.

Příspěvek od Vindou »

Je to škoda, ačkoliv jsem tam již pár let nezavítal (zapomněl jsem heslo i email). Ale jejich rozhodnutí chápu, doba se mění a děti (a vlastně i ostatní věkové kategorie) jsou čím dál tím více na mobilních zařízeních.
Každopádně to byla to sranda. Jak přímo na CP, tak tady na fóru. Díky vám všem za krásně strávený čas.

Bude se web a fórum rušit, nebo tu zůstane jako památka?
Když se tak koukám na svoje starý příspěvky, tak si říkám jakej jsem to byl malej blbeček :D
Lisured
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 668
Registrován: pát 28. kvě 2010 19:12:02

Re: Welp.

Příspěvek od Lisured »

Vindou píše:Bude se web a fórum rušit, nebo tu zůstane jako památka?
Web zakonzervujeme a přesuneme se na Ostrov tučňáků.
Lisured podle vzoru pán
Vindou
Wood Rank 2
Wood Rank 2
Příspěvky: 276
Registrován: stř 14. dub 2010 19:19:15
Bydliště: Praha 8

Re: Welp.

Příspěvek od Vindou »

Lisured píše: Web zakonzervujeme a přesuneme se na Ostrov tučňáků.
Paráda
Když se tak koukám na svoje starý příspěvky, tak si říkám jakej jsem to byl malej blbeček :D
Blooman
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 920
Registrován: stř 28. dub 2010 14:38:00

Re: Welp.

Příspěvek od Blooman »

Ještě jsem si poslední den stačil trošku zahrát:D
Ty časy kdy jsem přemlouval rodiče ať mi k narozeninám koupí plyšáky s unlock codes..
LordMB
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 200
Registrován: ned 27. čer 2010 14:54:47
Skype: LordMB10

Re: Welp.

Příspěvek od LordMB »

Ach teba som tak nemal rád blúman... ale spätne hodnotiac máš skvelý zmysel pre humor
lORDmb Obrázek
K.C.A.S.A
Odpovědět