PROČ se CP mění?

Odpovědět
Chubbop
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř 14. dub 2010 14:42:46
Bydliště: Zlín

PROČ se CP mění?

Příspěvek od Chubbop »

V poslední době se tu rozmohl trend nadávat na CP, že se mění, že vydává tohle a tamto a že už není takové jako dřív. Že je moc komerční.

To, že vydělávají peníze tu nechme stranou. Zadarmo ani kuře nehrabe a už vůbec ne v dnešní době.

Narazil jsem na docela zajímavý článek popisující jak je to vlastně s hrami pro děti. Co děti potřebují aby je hra zaujala? Článek určitě stojí za to přečíst celý. Zase tak dlouhý není. Vyberu z něj jenom bod 5 odstavec první, ve kterém jsem přesně viděl to o co se nyní CP snaží. Vypadá to, že si asi opravdu uvědomují co děti chtějí.
5. VARIABILITA JE NEJVĚTŠÍ PŘEDNOST
Aby hra dětského konzumenta zaujala a strávil tak u ní kompletní stopáž, je potřeba neustále poutat jeho pozornost. V dnešní době existuje až příliš veliká řada podnětů, které může malý hráč dělat namísto zabývání se konkrétní hrou. Pokud nemáte v rukávu eso, jež odzbrojí konzumenta takříkajíc donekonečna, aniž by se u něj začal nudit, je zapotřebí oživovat základní žánr minihrami a nečekanými misemi. Zatímco dospělý hráč dokáže akceptovat konkrétní zaměření produktu a vnímat příběh, aniž by očekával žánrovou proměnu, dítě potřebuje neustálý přísun cool vychytávek a oživení.
Pravda, je to článek zaměřený na konkrétní "velké" hry a ne na internetové, ale myslím, že to docela sedí i na příklad CP.

Celý článek hledejte zde.
Obrázek
Vindou
Wood Rank 2
Wood Rank 2
Příspěvky: 276
Registrován: stř 14. dub 2010 19:19:15
Bydliště: Praha 8

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Vindou »

Naprosto souhlasím - CP jsem měl nejradši tak 2-3 roky zpátky. To, že se mění je taky jeden z důvodů, proč jsem vlastně CP přestal hrát. A jak jsi napsal že zadarmo ani kuře nehrabe, je taky pravda. Nic v dnešní době není zadarmo ale je fakt, že by se mohli více zaměřit na hráče kteří nemají zakoupený membership.
Když se tak koukám na svoje starý příspěvky, tak si říkám jakej jsem to byl malej blbeček :D
Dominik Daniel
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 70
Registrován: úte 11. pro 2012 16:36:36

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Dominik Daniel »

Vindou píše:Naprosto souhlasím - CP jsem měl nejradši tak 2-3 roky zpátky. To, že se mění je taky jeden z důvodů, proč jsem vlastně CP přestal hrát. A jak jsi napsal že zadarmo ani kuře nehrabe, je taky pravda. Nic v dnešní době není zadarmo ale je fakt, že by se mohli více zaměřit na hráče kteří nemají zakoupený membership.
S tím memberom máš pravdu ale to že sa cp mení sa mi zdá velmi dobre a to mám už 11 rokov ved komu sa chce hrat stále to isté kde sa skoro nič nedeje a aj to že každí potrebuje peniaze lebo bez nich skoro ani nemožeš ísť na źachod!
Mám rád zvieratá a pufflov ale hlavne bieleho pufla :D
Ccdn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 731
Registrován: úte 13. dub 2010 20:14:50
Skype: lucaswildfire
Bydliště: Teplice

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Ccdn »

Jednou jsem uvažoval o koupi membera, ale jsem docela rád, že jsem si ho nakonec nekoupil. Hrál jsem asi 2 měsíce na půjčeném member tučňákovi a není to zase tak veliká výhoda. Kdyby bylo meberství alespoň třeba dražší a natrvalo nebo by jste itemy mohly používat i potom. Aby se vám takhle memberství vyplatilo, museli by jste si ho kupovat pořád. Mě být nemember zase tak nevadí protože spoustu věcí můžou nemembeři dělat také byť třeba později. Hraji CP už celkem dlouho a pořád mě baví (i když už mi bude 19 let). Více mě baví ale komunita okolo (takže tenhle web a fórum).
Vindou
Wood Rank 2
Wood Rank 2
Příspěvky: 276
Registrován: stř 14. dub 2010 19:19:15
Bydliště: Praha 8

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Vindou »

Ccdn píše:(i když už mi bude 19 let)
19 let? A já si myslel že jsem na CP už moc starej XD (14 let)
Ccdn píše:Více mě baví ale komunita okolo (takže tenhle web a fórum).
Přesně, mě taky :)

EDIT: Teď jsem se po dlouhé době přihlásil na CP a vidím, že v Shopu je víc věcí pro hráče bez membershipu. Hurá! :)
Když se tak koukám na svoje starý příspěvky, tak si říkám jakej jsem to byl malej blbeček :D
Chubbop
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř 14. dub 2010 14:42:46
Bydliště: Zlín

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Chubbop »

Asi jsme se úplně nepochopili. Já tím chtěl říct, že je dobře, že se mění. A že se mění proto aby zaujal mladé hráče, protože musí soupeřit s dalším nekonečným množstvím věcí, které je mohou bavit místo toho.
Obrázek
Ccdn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 731
Registrován: úte 13. dub 2010 20:14:50
Skype: lucaswildfire
Bydliště: Teplice

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Ccdn »

Já to chápu ;) Chtěl jsi vysvětlit všem, kteří kritizují současný vývoj CP, proč se to děje. :)
Dominik Daniel
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 70
Registrován: úte 11. pro 2012 16:36:36

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Dominik Daniel »

Ccdn píše:Jednou jsem uvažoval o koupi membera, ale jsem docela rád, že jsem si ho nakonec nekoupil. Hrál jsem asi 2 měsíce na půjčeném member tučňákovi a není to zase tak veliká výhoda. Kdyby bylo meberství alespoň třeba dražší a natrvalo nebo by jste itemy mohly používat i potom. Aby se vám takhle memberství vyplatilo, museli by jste si ho kupovat pořád. Mě být nemember zase tak nevadí protože spoustu věcí můžou nemembeři dělat také byť třeba později. Hraji CP už celkem dlouho a pořád mě baví (i když už mi bude 19 let). Více mě baví ale komunita okolo (takže tenhle web a fórum).
to máš pravdu že to není moc super mat membera ale aspon polovica veci bola stále za member a na nás nememberou zostala len druhá polka čo stoho je polka same free itemy
Mám rád zvieratá a pufflov ale hlavne bieleho pufla :D
Chubbop
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1256
Registrován: stř 14. dub 2010 14:42:46
Bydliště: Zlín

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Chubbop »

Dominik Daniel píše:
Ccdn píše:Jednou jsem uvažoval o koupi membera, ale jsem docela rád, že jsem si ho nakonec nekoupil. Hrál jsem asi 2 měsíce na půjčeném member tučňákovi a není to zase tak veliká výhoda. Kdyby bylo meberství alespoň třeba dražší a natrvalo nebo by jste itemy mohly používat i potom. Aby se vám takhle memberství vyplatilo, museli by jste si ho kupovat pořád. Mě být nemember zase tak nevadí protože spoustu věcí můžou nemembeři dělat také byť třeba později. Hraji CP už celkem dlouho a pořád mě baví (i když už mi bude 19 let). Více mě baví ale komunita okolo (takže tenhle web a fórum).
to máš pravdu že to není moc super mat membera ale aspon polovica veci bola stále za member a na nás nememberou zostala len druhá polka čo stoho je polka same free itemy
Pakliže souhlasíte s tím, že mít membera není taková výhoda, nesmíte potom naříkat, že je všechno super pro membery.
Obrázek
Vindou
Wood Rank 2
Wood Rank 2
Příspěvky: 276
Registrován: stř 14. dub 2010 19:19:15
Bydliště: Praha 8

Re: PROČ se CP mění?

Příspěvek od Vindou »

Chubbop píše:Asi jsme se úplně nepochopili.
Já to pochopil, jen jsem chtěl vyjádřit k tomuto tématu vlastní názor ;)
Když se tak koukám na svoje starý příspěvky, tak si říkám jakej jsem to byl malej blbeček :D
Odpovědět