Dance Contest

Projev svou tvořivost
janka24
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 615
Registrován: ned 30. kvě 2010 17:06:03

Dance Contest

Příspěvek od janka24 »

1. kapitola

Slza mi tiekla po tvári, bola spôsobená strachom, mojím strachom! A ten strach, vznikol, no preto, že som sa veľmi, ale veľmi bála. Po celý čas som sa snažila, robila som čo som mohla. Srdce mi bilo ako šialené a išla som ďalej do Night Clubu. Privítala ma Cadence. Ja som sa zmohla len na pár slovíčok: „Áno, idem súťažiť, prosím si HARD.“ Vedela som, že to nezvládnem, síce som trénovala nedalo sa to. Prišla som na parket a tancovala, bolo to na mňa príliš rýchle a bola som rada, že to skončilo. Všetci sa na mňa pozerali ako na príšeru a kričali na mňa „Tancovala si už niekedy v Dance Contest?“ Cadence na mňa však bola milá, povedala mi „Bolo to zaujímavé, skúšaj ďalej!“. Ja som sa však opýtala aké mám výsledky. Povedala mi: „Máš skóre 606 a najväčšie combo 9 a spadáš zatiaľ do kategórie D. Ale nič si z toho nerob, začni s easy, nikomu to hneď nešlo, ani mne.“ Tak som teda skúsila znova The Generic Way, ale easy. Prišla som na parket, išlo mi to už lepšie, pri combo 50 mi do toho skočila Cadence a ja som sa pomýlila nato Cadence reagovala dosť znechutene a stratila som combo. Povedala som jej, že či by som to nemohla skúsiť ešte raz. A ona na to: „Hej, ale ak ti to teraz nevíde, bohužiaľ tu mám viac začínajúcich talentov...“ Prišla som znovu na parket a celá som sa červenala. Spustila sa hudba a pre mňa to bol dosť dlhý moment, ktorý napokon skončil. „Máš skóre 3956 a combo 86 a si v kategórii A! Nechceš si teda skúsiť Medium?“, zrúkla na mňa Cadence. Súhlasila som. Prišla som opäť na parket, na začiatku to išlo ako po masle, ale potom 1 miss a bola som taká naštvaná, že som rýchlo utiekla z Night Clubu. Cadence na mňa cestou kričala, že som bola super v Easy a mohla by som v tom zajtra pokračovať, že mi pomôže. No ja som bola strašne, strašne naštvatá. Vybehla som do Coffee Shopu a kúpila som si kávu a croissant. Potom ma napadlo, že by som mala ísť čítať nejakú hru, to ma vždy upokojí. Prezrela som si Yearbook 2008/2009 a narazila som na Január 2009. Dance Contest vtedy začínal. Zistila som, že sa parket z toho dal odlepiť. A pod tým bol papierik s podpisom od Cadence na ktorom bolo napísané: „Úspech neprichádza hneď. Najprv som bola najlepšia v easy The Generic Way mala som skóre 3956 a combo 86 a bola som v kategórii A, ale pssst! Keďže si tento papierik našiel, tak sa asi veľmi zaujímaš o Dance Contest, ktovie akou náhodou si ho našiel (alebo si ona?)... Prosím, prines mi ho do Night Clubu, nech viem, že kto mal to šťastie. Alebo napíš tvoju adresu a ja si ťa už nájdem.“ Rozmýšľala som čo urobiť. Vo vrecku som mala neviditeľne písacie pero tak som ho použila a na papierik s ním napísala svoju adresu. Potom som si s jedným penguinom zahrala Mancalu. Áno, samozrejme, že som prehrala. Tak som radšej šla do Gift Shopu čo nové tam majú. Celkom pekné veci, ale aj „pekne“ drahé. Prešla som do Townu a do Snow Forts kde do mňa stihol hodiť jeden tučniak veľkú snehovú guľu. To nemal robiť, vzápätí som mu to krásne vrátila. Prešla som dole ku cestičke ktorá viedla ku môjmu igloo. Bolo to krásne, celkom tiché mestečko v Snowfalle, akurát na postavenie igloo. Vošla som dnu a vítalo ma jednoducho zariadené igloo a pufflíci. Nakŕmila som ich a išla som prerábať igloo, popritom som si skúšala tanečné kroky do Dance Contest. Veľa peňazí som nemala, takže som mala v krabiciach kúpené len nejaké kvetináče, ktoré som nemala kde dať a nejaké chipsy ktoré už vyzerali splesnivelo. Tak som ich vyhodila a dala som si ľadový šalát, ktorý bol v chladničke. Áno tie kvetináče s kaktusmi som si nechala a práve rozmýšľala, že kde ich dať. Keď v tom ma napadlo, že mám aj prenosný parket. To treba využiť! Dala som ho do stredu igloo a precvičovala som si tie tanečné kroky. Zdalo sa mi to také jednoduché. Ale tam pred všetkými to také nie je, stále sa bojím, mám trému. Po 40 minútach som bola totálne vyčerpaná, vybrala som si ďžús a vypila som tri poháre. Postupne sa stmievalo a ja som zabudla na to, že som chcela ísť dnes do Everyday Phoning Facility, že čo to je za budovu. Prestala som teda tancovať a vybrala som sa na smer: Town - Dock - Ski Village - Everyday Phoning Facility. A onedlho som tam bola, fíha, musím urobiť nejaký test, neviem prečo, ale aspoň bude sranda, možno budem mať konečne nejakú prácu, lebo všetky už boli obsadené. Bola to fakt čudná miestnosť. Boli tam dve kamery, dvere a štyri stĺpy. Povedala som, že chcem začať test. A potom som postupovala podľa pokynov na obrazovke. Mala som veľmi dobré výsledky. A potom som zistila, že som sa stala agentkou! Povolanie na parkete ma rýchlo opustilo a čoskoro som bola vynikajúca agentka. A áno, Cadence ku mne raz prišla do igloo a zagratulovala mi, že som to našla a povedala mi, že ak by som to niekedy popri práci chcela znovu skúsiť, nech prídem do Night Clubu. A aj som prišla...
Naposledy upravil(a) janka24 dne pon 05. črc 2010 11:02:13, celkem upraveno 2 x.

Obrázek
Uživatelský avatar
Lilly49221
Wood Rank 1
Wood Rank 1
Příspěvky: 792
Registrován: úte 27. dub 2010 18:47:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Dance Contest

Příspěvek od Lilly49221 »

SUPER!
Obrázek
batman12
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 743
Registrován: stř 12. kvě 2010 21:08:52
Skype: andrej.sebik

Re: Dance Contest

Příspěvek od batman12 »

Aj podla mna je to super kolko ti trvalo kym si to napisala?
janka24
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 615
Registrován: ned 30. kvě 2010 17:06:03

Re: Dance Contest

Příspěvek od janka24 »

Díky :)

Obrázek
ajo33766

Re: Dance Contest

Příspěvek od ajo33766 »

Pridavam se k pochvala,bravooo :DD
janka24
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 615
Registrován: ned 30. kvě 2010 17:06:03

Re: Dance Contest

Příspěvek od janka24 »

Tak teda ďakujem, no a netrvalo mi to zase až tak dlho, asi polhodinu...
Plánujem teda aj druhú kapitolu, ale až keď sa mi bude chcieť a budem mať nápad... :DD
Edit: A áno, je tam pár chybičiek, prosím, ignorujte ich, snažila som sa to písať bez chýb, ale niekedy sa pritrafí ;)

Obrázek
Ccdn
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 731
Registrován: úte 13. dub 2010 20:14:50
Skype: lucaswildfire
Bydliště: Teplice

Re: Dance Contest

Příspěvek od Ccdn »

Našel sem si čas a přečetl jsem si tento příběh. Opravdu se mi líbil ;) To už byl konec nebo to ještě bude nějak pokračovat?
janka24
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 615
Registrován: ned 30. kvě 2010 17:06:03

Re: Dance Contest

Příspěvek od janka24 »

2. kapitola

Čakala ma moja prvá Field-Ops. Prišla som do EPF, prešla výťahom hore. Gary ma samozrejme pozdravil. Aj ja jeho, logicky. „Prosím, nemohla by si nájsť nejaké veľké S, Herbert sa nám vyhráža, že niekoho unesie.“ „Áno, jasne...“ odpovedala som. Začala sa mi tým Field-Ops. Bežala som do Forest, bolo to prvé čo ma napadlo. Porozhliadla som sa a nič som nevidela. Teda okrem tučniaka prezlečeného za strom. A... kraba! Čo tu ten malý hnusný krab robí? Ťuk, ťuk, ťuk... ťukal až sa dostal do Mine Shack. Prenasledovala som ho až do tadiaľ. Zrazu sa otočil a niečo tam začal robiť. Teda, len tak tak, že som sa stihla skryť za dolný vozík. No, nič som nevidela. Keď som ho počula odťukotať, pozrela som sa, že čo sa stalo. Veľké nič, teda aspoň som nič nevidela. Ale niečo som našla! Išla som po stopách kraba naspäť a uvidela som tam... kukuricu! Zobrala som ju, išla ďalej a z Forestu som sa dostala do Plazy. Stadiaľ do Snow Forts až do Townu. No, to snáď nie, to S je pred Night Clubom! Vošla som dnu a zbadala som Cadence ako stojí na mieste. Vykríkla na mňa, aby som sa nehýbala. Nesmiem stúpiť na parket, lebo Herbert tam niečo porobil a chce tak chytať do pasce tučniakov. A ako? Je tam priesvitné, ale kvalitné lepidlo. No a tučniaci by mu boli iba na jednu vec. Na pokusy. Alebo by ich proste nechal odplaviť niekde ďaleko. Cadence sa vraj hneď niečo nezdalo, pretože zazrela Herberta na parkete ako tam niečo natiera. Skryla sa za reproduktor a prišla na to, že je to lepidlo. No, pomyslela som si, je to dobrý čas na to, aby som to ohlásila Garymu. Zmienil sa akurát o tom, že chce niekomu niečo rozbiť (asi ústa). Už sa dlhšie vedelo, že sa mu páči Cadence, tak asi Herbertovi preto, lebo ju dostal do nebezpečenstva. Odišla som do igloo a pustila som si správy. Dávali niečo o znečistenom prostredí. Ale nie, veď tá tučniačka vtedy bola tam v Mine Shack tiež! To si musím pozrieť spomalene! Hm, veď tam je krab! A... zasadil tam kukuricu! To ma prebralo z polospánku, dobre, no, pozerala som televízor, no, ale trošku v zaspatom stave. Vyskočila som z kresla a rozbehla sa do Mine Shack. Nevidela som tam nič, no proste iba jeho stopy. Ale veď ja si počkám až to začne rásť! Vrátila som sa do igloo a ešte som si pozrela v televízii ako niekto nakrútil Rockhoppera ako rozprával: "Arr! Avast and ahoy me hearties!" Ešte som si všimla niekoho... bol to Gary z Rockhopper translatorom! No podľa neho by mal Rockhopper povedať: "Je mi zle! Bolí ma srdce!" Do toho už skákala reportérka, že možno má chudáčik zlomené srdce. No, to asi nie, ach tie fámy. A hlavne Garyho vynálezy. Zaspala som pri zapnutom televízore. Bolo už 10:00... Gary mi akurát volal, že zaznamenali niečo čudné v Mine Shack. Dorazila som tam a čo som nevidela? Už dosť veľkú rastlinu zrejme popcorn tree. S Garym sme sa ju snažili zneškodniť. No, teda snažili tak, že sme ju podupali, otrhávali... Nepomáhalo. Nič sa nedialo. Gary sa potom zobral preč, že vraj niečo vymyslí. Po hodine mi opäť zvoní mobil. Teda niečo už asi vymyslel. Presunula som sa do Mine Shack. Gary mal nejaký postrek s názvom „Smradľavá vec“. Netuším čo to mohlo byť, no nezaberalo to. Gary si povzdychol s bolestinským výrazom na tvári. Mňa niečo napadlo. Skúsila som to oliať kyselinou sírovou. Okrem toho, že to vyžralo sneh (namiesto neho sme tam dali potom Herbertovu sochu) sa s rastlinou nič nestalo. A keď sme tam dali tú sochu, začalo sa to bleskovou rýchlosťou obopínať okolo nej. Gary okomentoval môj nápad: „Mám tu kyselinu vyliať na teba? Čo tu s ňou čaruješ?“... No, dobre, dnes asi nemal dobrú náladu. Počula som o tom, že vypil kávu s preháňadlom. To by vysvetľovalo aj tú smradľavú „vec“... I keď ktovie... Radšej som to potom nechala na neho. Urobil ešte jeden pokus so smradľavými ponožkami (akoby tá rastlina cítili vôňu) samozrejme neúspešne. Mlčala som celý čas a dopadlo to tak, že do mňa hodil tie ponožky. Tak som sa ho spýtala, či je to pravda s tým preháňadlom v káve. Ževraj sa len chválil v Coffee Shop, že si nechá urobiť kávu s preháňadlom. (Podľa mňa to započula tučniačka čo robila kávu a dala mu tam preháňadlo.) Povedala som mu moju teóriu a povedal, že to tak mohlo byť. Neviem, však, prečo ho to nenapadlo vtedy. Zrazu ma niečo napadlo a skríkla som: „Hej, Gary, máš na hlave pavúka!“ Nie, nemám je pravdepodobnosť „blá blá blá“, že si to vymýšlaš. (No, ja som mu tam toho pavúka naozaj dala. Hahaha!) Začínam pochybovať o vedcoch a múdrych matematikoch. Nemajú vždy pravdu a... môžu byť aj pekne hlúpi (Alebo zaľúbení?)...
Naposledy upravil(a) janka24 dne pon 05. črc 2010 11:04:13, celkem upraveno 1 x.

Obrázek
ajo33766

Re: Dance Contest

Příspěvek od ajo33766 »

Je to dobre,je to dlhe ale ja mam dlhe pribehy rad :DD
janka24
Wood Rank 0
Wood Rank 0
Příspěvky: 615
Registrován: ned 30. kvě 2010 17:06:03

Re: Dance Contest

Příspěvek od janka24 »

ajo33766 píše:Je to dobre,je to dlhe ale ja mam dlhe pribehy rad :DD
Díky :)
No, ten začiatok je nudný, ale potom je to už lepšie :DD ...

Obrázek
Odpovědět