Agentské příběhy (Herbert aneb příběh tučňáka Mv100)

Projev svou tvořivost
Odpovědět
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Herbert aneb příběh tučňáka Mv100 (Agentské příběhy)

Příspěvek od mv100 »

Kapitola osmá: Jitsu

„Dostat se z toho vašeho rádobyvězení bylo jednoduché,“ řekl Jirka Rarach, poté co omráčil všechny agenty mimo Mv100. „Máte mezi mřížemi takové mezery, že jsem mohl natáhnout ploutev a hodit hlídači do kávy uspávací prášek. A když spal, vzal jsem si klíč.“
„Zapracujeme na tom,“ ušklíbl se Mv100.
„Pochybuji. Sultán Herbert by měl na svém Jet Packu právě dosedat na plošinu majáku. Obávám se, že tohle už je definitivní konec EPF a P. S. A.“
„Vždycky se najdou nějací tučňáci, kteří nebudou Herberta uznávat.“
„Tak je proměníme v pufflí óčka! Není to zase tak složité,“ vykřikl Rarach a začal se ďábelsky chechtat. Po pětiminutovém záchvatu si utřel slzy (od smíchu) a opět se obrátil k agentu M.
„Abys neřekl, že jsem krutý, dám vám všem ještě jednu šanci. Pořád na sobě nosíš svůj černý pásek Card-Jitsu. Patrně jsi pyšný na to, že jsi ninja. Nuže, vyzývám tě na souboj.“
„K tomu ale potřebujeme rozhodčího.“
„Dobře. Předpokládám, že žádný můj kolega ti sympatický není, takže si můžeš vybrat ze svých spoluagentů.“
„Probuďte Garyho,“ řekl po krátkém promyšlení Mv100. Dva oranžoví tučňáci Garymu vpíchli další injekci. Ten se po chvíli probudil.
„Co se děje? Aha, Rarach. Pane, musím říct, že vaše uspávací sérum je opravdu dokonalé.“
„Na lichotky s pochybným účinkem není čas, Gary. Potřebujeme, abys nám dělal rozhodčího Card-Jitsu,“ vysvětlil mu Mv100.
„Hm. Jakou verzi podložky máme k dispozici?“
„Přinesl jsem si z Doja tu nejnovější. Senseiovi se to poněkud nelíbilo, ale hned poté, co usnul, už s tím moc problém neměl,“ zachechtal se Rarach. „Přineste ji!“ vykřikl. O chvíli později už Mv100 a Jirka Rarach stáli v pozici pro hráče.
Podle pravidel si nejprve podali ruce a uklonili se.
Poté Gary vzřikl: „Kakitateru!“, což japonsky znamená zamíchat. Promíchal balíček karet a každému hráči podal pět karet.
„Erabu!“ zněl další pokyn („Vybírejte!“). Z útrob podložky se vynořily stopky a začaly odpočítávat dvacet vteřin.
Mv100 se podíval na své karty. Měl štěstí, byly tu všechny tři živly. Vybral si sněhovou devítku.
„Motsu,“ řekl Garymu („Mám“). Po chvíli oznámil výběr karty i Rarach. Oba ukázali Garymu své karty, ale tak, aby je ani jeden neviděl.
„Miru,“ potvrdil rozhodčí příjem („Vidím“). „Hikkurikaesu!“ (Otočit!)
Oba hráči se otočili a vzali si svou zbraň.
„Asobu!“ zakřičel Gary („Hrajte!“). Oba se prudce obrátili a hodili na protihráče svou zbraň. Rarach si vybral vodu. Asi očekával, že Mv100 zvolí oheň. Když se sněhová koule a kečup srazily, s bliknutím zmizely a na displeji se u jména Mv100 ukázala karta se znakem sněhu. A tak to šlo dál a dál. Po několika kolech vypadal stav takto:
Mv100 – Sníh zelený, sníh červený, oheň modrý
J. Rarach – Oheň žlutý, voda červená, sníh žlutý
K vítězství pro Mv100 tedy vedla cesta sněhu barvy jiné než zelené nebo červené. Rarach pro vítězství musel vynést buď nečervený oheň nebo nečervený sníh. Mv100 byl v tíživé situaci. Pokud vynese sníh, může jej Rarach zničit ohněm a to by pak vyhrál! Všechny naděje by byly ztraceny. Čas na stopkách se krátil. Pro výběr karty zbývalo jen sedm vteřin. Rarach už měl vybráno. Mv100 se rozhodl vše vsadit – doslova na jednu kartu. Vytáhl sněhovou desítku. Poté si všichni vyměnili několik japonských slov. Oba hráči se k sobě otočili zády. Mv100 s těžkým srdcem sáhnul po sněhové kouli s číslem 10.
„Asobu!“
Mv100 se prudce otočil a jeho sněhová koule vrazila do… sněhové koule Jirky Raracha!
Gary jen suše oznámil: „Karta Mv100 má číslo 10, Rarachova má číslo 6. Owari (konec), Mv100 vyhrál.“
Rarach zbledl. „Ale... ale... já jsem se přehmátl! Já... jsem chtěl vynést tady ten oheň, vidíte?” vysvětloval a ukazoval na jednu svou kartu.
„Bohužel, Jiřku,” ozval se Herbertův hlas, „když už jednu kartu použiješ, nemůžeš se opravit. Myslím, že se tomu říká „zásada fouká do” nebo tak nějak (fuka go = neomylnost).”
„Ale ale, pan Herbert!” řekl vyrovnaným hlasem Director, který se mezitím probudil z umělého spánku. „Čemu můžeme děkovat za návštěvu?”
„Řekl jsem si, že navštívím staré známé,” ušklíbl se lední medvěd. V jedné ruce držel jakousi pistoli a v druhé pytlík pufflích óček. U nohou mu poskakoval krab Klutzy.
„To, co máte v tom pytli...” nedokončil větu Mv100.
„Pár tučňáků, kteří se mi pokusili odporovat. A obávám se, agente M, že výhra v jakémsi Karto-Tenisu mi nezabrání proměnit v něco podobného i vás!” dořekl Herbert a namířil svou pušku na Mv100. Vychutnal si vteřinu hrobového ticha a pak vystřelil. Střela letěla velmi rychle, ale na agenta se sedmiletou praxí byla zoufale pomalá. Mv100 uhnul a místo něj ránu uštědřil velitel Jednotky Sultána Herberta Jiří Rarach. Ani nestačil zareagovat. Ani se nestačil zatvářit vyděšeně. Prostě tam stál tučňák a najednou tam leželo pufflí krmivo.
Obrázek

A tak dobro zvítězilo nad zlem. Aha, Herbert ještě poražen nebyl. No, tak nic, Jane Plouvotleskači, co se dá dělat. Závěr čtvrté řady Agentských příběhů už příště! Nebo přespříště…?
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

9. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola devátá: Zvu vás

„Sakra,“ zamumlal Herbert a na Tučňákoměňovátoru cosi zmáčkl. Zabzučelo to a za chvíli ze stroje koukala – ne jedna hlaveň – ale šest!
„Pro každého jedna,“ vysvětlil poťouchle a zmáčkl spoušť. Nic se nestalo.
„Že by mi došly měniče?“ zarazil se.
Než stačil říct něco dalšího, Director zařval: „Na něj!“. Vmžiku byl obmotán několika provazy a některý agent přes něj přehodil síť. Do pár minut tu byla klec.
„Ehm, Rookie, nechtěl bys mi půjčit telefon?“ zkusil to Herbert.
„Pochybuji, už jsem se poučil,“ prohodil nenávistně Rookie a začal točit vrtulkou na své čapce.
„Dobrá práce, všichni. Řekl bych, že jsme byli vynalézaví, nenápadní i připravení. Řekl bych, že teď najedeme na program Zachycení, který jsme si kdysi stanovili pro případ zajmutí podezřelých 1 a 2. Podle plánu bude Rookie zadrženého ledního medvěda a kraba hlídat, Jet Pack Guy zmobilizuje posily, kdyby něco. Dot vydá tiskové prohlášení, Gary a Mv100 se postarají o celu a já vás všechny zvu na pizzu,“ řekla Director, sundala si černé brýle a začala si je čistit.
„Pane,“ ozval se Mv100, „co s těmi tučňáky-puffleóčky?“
„Aha. No, myslím, že o celu se postará jen Gary a ty si vezmeš na starost tohle. Na tom stroji je určitě zpětný chod.“
„A co tohle óčko?“ řekl ještě agent M a zvedl ze země cosi, co ještě před chvílí bylo nejhledanějším tučňákem Clubu Penguin.
„Šoupneme ho k Herbertovi, ani jednomu to nebude vadit,“ usmál se Gary.
„No, to si nejsem tak jistý,“ odporoval Herbert. Klutzy cvakáním přisvědčil.
„Ztichni,“ zabručel Jet Pack Guy a hodil po Herbertovi sněhovou kouli, která tu zbyla po zápase v Card-Jitsu.
„Hej!“ zakřičel lední medvěd, „Víš, že já mám raději teplo!“
„To se dá zařídit,“ řekl Director. „Agenti, vezměte si lahve s pálivou omáčkou!“

„Gary, za chvíli jsem u tebe, zbývá mi ještě jeden,“ hlásil do telefonu Mv100. Mezitím položil poslední pufflí óčko, které u sebe ještě měl, na zem a vytáhl Tučňákoměňovátor. Namířil hlaveň na něj hlaveň a vystřelil. Zabzučelo to a náhle stál uprostřed iglú tučňák. Jeho chování bylo stejné, jako u všech proměněných: „Co se to děje? Proč mě tak bolí hlava? Kdo jste a jak jste se dostal do mého domu? Proč mám takovou touhu jít na demonstraci proti tomu, aby pufflové jedli óčka?“
Mv100 měl v kapse vlastně ještě jedno óčko. To byl oranžový velitel Jednotky Sultána Herberta Jirka Rarach. Toho ale neměl v plánu jen tak vyložit v jeho iglú. Byl to druhý nejhledanější objekt v databázi EPF a P. S. A. a vůbec nejhledanější tučňák, takže vyžadoval zvláštní péči. Tou zvláštní péčí bylo vězení. (Co jiného, že.) Mv100 se tedy vydal směrem k základně EPF. Tam jej už čekali Gary a Director.
„Máš?“ zeptal se dychtivě G.
„Mám,“ kývl hlavou příchozí.
„Popravdě řečeno,“ ozval se Director, „o místě, kde budou Herbert a Rarach zavření, vím pouze já a Rory. Asi před rokem jsem mu dal za úkol, postavit další podzemní patro centrály. Šokující pravda tedy je, že nemáme tři, ale čtyři patra.“
„Kdo by to byl čekal!“ řekl Jet Pack Guy, který mezitím přišel v doprovodu Dot.
„Nikdo. A to je dobře. Půjdeme?“ zeptal se Gary a otřel si laboratorním pláštěm obličej.

„M, máš tu čest,“ rozléhal se Directorův hlas po rozsáhlé místnosti.
„Čest? No, to nevím,“ odvětil Mv100 a prohodil pufflí óčko mezi mřížemi. Potom vytáhl Tučňákoměňovátor a střelil na něj. V cele se náhle objevil oranžový tučňák s tričkem „Miluji svého oranžového puffla“.
„To tričko bych prosil sundat,“ řekl dozorčí cely. „Brzo nafasujete vězeňský oblečení!“
Jirka Rarach zavrčel a prostrčil triko mezi mřížemi. Jakmile se celá ploutev vrátila do cely, objevilo se mezi mřížemi slabé modré záření.
„Kdybyste si někdo chtěli sáhnout, ucítili byste elektrický šok. Můj vynález,“ pochválil se Gary.

Na ostrově Aguenti mezitím vládlo ticho. Herbert byl i s Klutzym zavřený v kleci, která byla přišroubovaná k podlaze. Kolem ní monotónně, stále stejným tempem pochodoval Rookie. Herbert byl, jako vždy, když se mu něco nepovedlo, rozzlobený, ale tichý. Zdálo se, že se smířil se svým osudem doživotního vězení. Samozřejmě musí být ještě předveden před soud, ale soudce by musel být šílený, aby jej propustil. Náhle si Klutzy něčeho všiml. Pár šroubů nebylo pořádně dotaženo! Herbertovi by se snad tedy mohlo podařit uniknout… Hned ho na to cvakáním upozornil. Rookie, který trochu rozuměl krabštině, si myslel, že Klutzy říká: „Z tohohle se už nedostaneme!“. Bohužel pro EPF si nevšiml akcentu na třetí klepnutí, což měnilo význam na: „Podívej se na ty šrouby, nejsou dotažené.“. Herbert kývl hlavou. Klutzy vyskočil na jeho rameno. Lední medvěd uchopil jednu mříž a vší silou vytrhl své vězení ze země. Rookie to ale očekával, takže se na něj okamžitě vrhl. Jenomže, jak zjistil doktor Pizzatron, síla jednoho ledního medvěda se v osobním souboji rovná síle tří tučňáků. Takže Herbert za sebou nechal omráčeného Rookieho a všechny Tři tajemné ostrovy. Samozřejmě si půjčil Jet Pack. Už si na něj tak trochu zvykl. Je to jediný pořádný tučňáčí vynález, řekl si za letu.

„Pane, zvoní vám mobil,“ upozornil Mv100 Directora.
„Ano, samozřejmě. Tady Director, co se děje, Rookie?“
„Ehm, no, jak bych to řekl,“ zadrhával z telefonu volající. „Ono jaksi, tento, uf, é, Herbert tu prostě není a, mm, jak bych to řek, nechal tu takový papírek a, éé, žjova, je tu napsáno, že Pitomí Satracení Amatéři to zase prohráli. To je asi špatný, že?“
„Nech to být a radši přileť. Setkáme se v Pizzerii,“ řekl Director a položil hovor.
„Co je?“ zeptal se Gary.
„Ále, jenom, že Herbert utekl,“ mávla ploutví Aunt Arctic.
„Nevadí. Chytneme si ho znova,“ zasmál se Mv100.
„Pojďme na tu pizzu,“ navrhl Director.
„Ale nezapomeňte, že platíte vy!“

KONEC ČTVRTÉ ŘADY
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

O odznacích a podobných věcech

Příspěvek od mv100 »

Mv100 ležel na pohovce ve svém iglú a otevíral balík, který mu právě došel. Jako zpáteční adresa bylo na krabici uvedeno: "Centrála EPF". Uvnitř byl dopis a ještě jeden menší balíček. Nejdříve se podíval, co je napsané v dopisu. Autorem byl Gary.
"V balíčku je malé překvapení. Posílá ti ho Director za jisté osvobození," stálo tam. Mv100 otevřel menší balíček. Byl v něm memberský odznak. Agent M zprudka vydechl. Cože? Nikdy neměl peníze na to, aby si odznak pořídil. A přitom ho prodavači tolik chtěli. Chceš mikinu? Ukaž odznak! Anebo při hrách. Vždy, když letěl Jet Packem a přistál na střeše Dance Clubu, stál tam ten nepříjemný zelený tučňák a s nataženou ploutví vždy říkal: "Ukašte mi odsnak mempera. Nemáte? Tak nepoletíte dál!" Teď byl tedy konečně vlastníkem vytouženého memberství. Otočil svou novou insignii, aby zjistil dobu platnosti. Nebyla dlouhá, za dva měsíce se vrátí ke svému klasickému životu. Ale co všechno se dá za šedesát dní stihnout! Peklo zamrzlo. Mv100 se stal dvouměsíčním memberem.
P. S.: Memberství mi samozřejmě nikdo nedaroval, koupil jsem si ho ;)
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

Pátá řada

Příspěvek od mv100 »

Obrázek
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

Minisraz - Pátá řada a šest let Mv100

Příspěvek od mv100 »

Mv100 slaví a Agentské příběhy s ním! Před šesti lety byla na serverech Clubu Penguin zaznamenána registrace účtu Mv100. Od té doby se toho na ostrově hodně věcí stalo a Mv100 to zažil. Pojďte oslavovat s ním! K příležitosti tohoto výročí začne pátá řada Agentských příběhů. Zváni jsou všichni čtenáři a zvláště ti, kteří v příběhu vystupují: Lisured, Ccdn, Teri2, Šaman a ilustrátorka darknightlili (snad jsem na nikoho nezapomněl).

viz. http://www.fan-club-penguin.cz/meeting
Datum: 7. 6. 2013
Server: Summit
Program:
17:30 Sraz na Icebergu
17:35 Malá česká vlajka
17:40 Centrála EPF - Spy Drills
17:47 Ski Lodge - FindFour
17:55 Mé iglú - Card-Jitsu
18:05 Sfoukneme svíčky smajlíkem DORT
18:07 Tanec a konec
Naposledy upravil(a) mv100 dne čtv 05. pro 2013 15:05:40, celkem upraveno 1 x.
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

1. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola první: Síla sněhu

„Tumáš, mroži, Jitsu,“ zařval Mv100 a hodil na Tuska své hvězdice sněžného ninji. Vodní ninja jej potom praštil kladivem, což stačilo na to, aby sněhulákům na tváři ztuhl úsměv a Tusk se s výkřikem snesl k zemi. Chvíli si Senseie a ninje prohlížel a potom se vypařil.
„Chtěl bych vám říci/Že jsme to dokázali/Tusk je poražen!“ ozvalo se ze Senseiových usmívajících se úst haiku. Potom ale zvážněl a řekl: „Musíte být unavení. Pojďte do Doja, odpočineme si.“ Ninjové samozřejmě souhlasili. Bitva trvala alespoň půl hodiny a ninjovské síly celé trojice byly vyčerpány. Bude trvat ještě několik dní, než se budou moci vrátit ke Card-Jitsu. Mv100 se svalil na jednu z podložek, které tu byly připravené pro nováčky. Zdálo se, že to nikomu nevadí. Když tam tak ležel, začal přemítat. Bylo mu divné, že se Herbert už tak dlouho neozval. V dřívějších dobách došla aspoň jedna výhružka za měsíc, ale teď bylo už asi půl roku ticho. Buď něco chystá, nebo se odstěhoval… Agent M vstal a začal si převlékat do civilu. Pásku přes oči si nechal na sobě, stejně jako amulet, který slabě zářil. Sáhl po své červené helmě a hodil si ji na hlavu. Proč vlastně pořád nosím tu přilbu, napadlo ho. Zamyslel se, ale zjistil, že neví. Snad je to zvyk od té doby, co mu v kavárně spadla na hlavu kovadlina a on musel ležet tři měsíce v nemocnici. Někdo jej poplácal po rameni. Otočil se. Byl to Sensei, který se mezitím také převlekl do svého normálního oděvu. Sněžná čelenka ležela opodál na jedné z položek a Sensei na sobě měl jen svou špičatou čepici.
„Byla to dobrá práce, agente,“ zašeptal.
Mv100 vytřeštil oči. „Jak víte, že jsem agent?“
„Můj starý přítel/Jehož jsme porazili/Zná toho tvého,“ zamumlal tajuplně.
„Kterého?“
„Obávám se, že/Jsou oba nebezpeční/Rod Mammalia,“ řekl Sensei a obrátil se k Mv100 zády.
„Ale vždyť jediný savec, kterého znám, je Her… Aha,“ zarazil se agent M. Takže Tusk a Herbert se znají? To by mohlo vysvětlovat Herbertovo ticho. Nebo že by ne?
Obrázek

Byl večer. Mv100 krmil puffla a plánoval, že se za pár minut rozvalí v posteli a usne. Když se Jiří konečně najedl, Mv100 se podíval na kalendář, aby zjistil, co ho zítra čeká. Vytřeštil oči. Jak mohl jen zapomenout, že má dnes pohotovost na centrále? Rychle si oblékl uniformu a vyběhl z iglú. Pufflové jen zamrkali. Když přeběhl celý ostrov (což byla pořádná fuška, protože Mv100 měl iglú mimo hlavní zónu – poblíž dolu), druhý agent na něj už čekal před budovou EPF.
„Kde zase jste?“ zasyčel na něj.
Mv100 mávl ploutví. „Zapomněl jsem, že mám pohotovost.“
„To byste neměl. Kdyby se něco stalo, zůstala by centrála prázdná.“
„Ale vždyť já vím. Nemůžete už být zticha?“ rozzlobil se Mv100. Ten druhý agent byl nováček, ale myslel si, že všechno ví nejlíp.
„Promiňte, pane,“ odvětil úsečně. Oba agenti vešli do základny a svezli se výtahem do podzemí. Pohotovost proběhla normálně. Samozřejmě se nic nestalo a jediným výsledkem bylo, že se oba agenti strašně unavili. V pět hodin konečně přišli agenti ranní služby a Mv100 mohl jít domů. Lehl si do postele a usnul. Ve dvanáct hodin ho vzbudilo vyzvánění mobilu. Volal Gary.
„Tady Mv100, co se děje, Gary?“
„Omlouvám se, že tě budím, ale máme tu problém. Jirka Rarach je nemocný a potřebuje tě vidět.“
„Mám být lékem zločince?“ podivil se Mv100.
„Přesně tak. Nemůžeme si dovolit, aby se mu něco stalo ještě předtím, než se dostane k soudu.“
„Ach jo. Tak já běžím,“ řekl nakonec a ukončil hovor. Protože byl den, nemusel běžet přes celý ostrov, ale mohl použít teleport. Několikrát klepnul na displej mobilu a za chvíli zmizel. Pufflové jen zděšeně zakníkali.

„Tak my vás tu necháme o samotě,“ řekl Rookie a zavřel za Mv100 a Rarachem dveře.
„Co chceš?“ zeptal se ostře agent.
„No… já…“ začal koktat Rarach.
„Co?“
„Rozhodl jsem se vám pomoct.“
Tohle sdělení Mv100 zcela ohromilo. „Proč?“
„Četl jsem si návrh žaloby a… mě se fakt nechce dostat roční ban. Bylo tam napsané, že když budu vypovídat, může se ta doba zkrátit.“
„To je pravda. Tak mluv.“
Rarach se nadechl a spustil. „Sult- Herbert něco říkal o nějakém Tuskovi. Tehdy jsem nevěděl, o koho jde, ale teď je toho plný ostrov. Říkal, že kdyby selhal plán Jednotky Sultána Herberta a Tučňákoměňovátoru, mohl by sílu toho Tuska použít k útoku. A taky povídal něco o Panfu.“
Tak tohle bylo zajímavé.
„Proč to chceš říct jen mně?“
„No… Přijdeš mi jako nejschopnější agent, který není na nějaké vedoucí pozici. A taky jsem přes jednoho dozorce zjistil, že ovládáš všechny živly, elementy. Koneckonců, máš tu amulet a vidím, že svítí, takže…“
Obrázek
Agentovi M to imponovalo. Rarach nemohl vědět o agentovi A, (který byl legendou, dokud si nezlomil nohu, když musel vyběhnout dva schody do jedné restaurace) takže mohl mít i pravdu. Asi. Možná. Teoreticky. Ne. Jo. Fakt?
„Pověz mi víc o těch plánech.“
A Jirka Rarach, vězeň se statutem spolupracujícího obviněného, mluvil ještě dlouhé dvé hodiny.

Jan Ploutvotleskač
A druhý díl Příběhů
Tak počkejte si
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

2. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola druhá: Zlotřilí savci

Mv100 vyšel z cely. Chtělo se mu zároveň smát i plakat. Ještěže na to přišel! Ale kéž by se to, co se prý chystá, nikdy nestalo.
„Co říkal?“ zajímal se Gary.
„Je to hodně… závažné. Gary, teď ti to říct nemůžu,“ zavrtěl hlavou Mv100.
„Chápu. V tom případě ale musíš informovat Directora,“ zvedl Gary varovný ukazováček. Tedy, zvedl by ho, pokud by měl prsty. Ve skutečnosti jen pozvedl ploutev.
„Já vím. Hned teď jdu psát zprávu. Řekl bych, že to nebude zrovna krátké čtení.“
„Fajn. Ale opovaž se brát si příklad z Rookieho!“ řekl Gary a oba agenti se rozesmáli. Rookie totiž minulý měsíc vyšetřoval loupež pár vzácných koberců a po konci vyšetřování musel Directorovi podat zprávu. Nevěřil ale, že Director zprávy čte, takže doprostřed reportu zakomponoval recept na palačinky. „Uvidíme, jestli to není zbytečnost, tydlety zprávy,“ říkal. Faktem zůstává, že v Directorově kanceláři musela být vyměněna okna, protože Aunt Arctic zařvala vztekem tak, že okenní tabulky praskly. Mv100 se tedy rozhodl svou analýzu nepodceňovat. O hodinu později už ale skoro změnil názor. Úplně se ztratil v tom, jestli má používat minulý nebo přítomný čas, takže oba pravidelně střídal. Navíc Rarach říkal (minulý čas slovesa říkat), že se něco stane (budoucí čas slovesa stát se) a že to je (přítomný čas slovesa být) důležité, a to už bylo na nebohého agenta příliš. Sáhl po slovníku, aby se podíval na tvar, který se má v tomto případě použít, jenomže se mu to příliš nezdálo. Slovo, které měl použít, znělo „bylouše“. Mv100 měl pocit, že za chvíli omdlel/omdlévá/omdlí/omdlouše.

„Informace, které jste mi podal, agente, jsou velmi závažného charakteru,“ řekl Director a podíval se na řadového agenta, který právě telefonem někomu vysvětloval, že Director opravdu hovořit nemůže.
Obrázek
„Pane J6, můžete nás na chvíli nechat o samotě?“ zeptal se Director. J6 kývl hlavou a odešel. Aunt Arctic ze sebe strhla černou mikinu a vykoukla zelená barva.
„Tohle mě zabíjí,“ zavrčela, „J6 mě nikdy nenechá o samotě a v maskování je strašné vedro.“
„Říkali jsme vám, že ho nepotřebujete,“ pokrčil rameny Mv100.
„Ano, obávám se, že jste měli s Garym pravdu. Je to až otravné.“
„Každopádně mi teď musíte říct, co mám dělat.“
„Ano. Nu, milý M, řekla bych, že vy konkrétně nic. Práci dostanou jiní. Bude třeba postavit více Jet Packů a Aqua Grabberů, bude třeba zvýšit počet špionů na Panfu. Nebudu vám říkat, co všechno bude třeba, protože byste se v tom třeba nevyznal. Takže zavolejte J6 a běžte na pohotovost, protože vám začíná za pět minut.“
Mv100 kývl hlavou a odešel. Z Aunt Arctic se za jeho zády stal Director. J6 vešel do kanceláře.
Chudák Aunt Arctic, pomyslel si Mv100. Od té doby, co jsem ji vysvobodil, je taková nepříjemná a pořád všem vyká, dokonce i Garymu. Teď na tu pohotovost.

Dot ťukala propiskou do stolu, aby zabila nudu. Mv100 vytáhl mobil a hrál na něm IceBlock. Aunt Arctic se rozhodně zbláznila. Garymu vyká, zavedla pohotovosti, vyžádala si agenta do kanceláře jen kvůli papírování… Nejhorší ale bylo tohle hlídání. Dříve byl na základně vždy někdo, takže nikdo zaútočit nemohl. A dokud smysluplně fungovala policie, nemuseli agenti vyrážet vždy ke každé primitivní krádeži.
Dot zvedla hlavu od propisky: „Co vlastně říkal ten Rarach?”
Mv100 se zamyslel. „No, Director sice říkala, že je to tajné, ale stejně se to jednou všichni dozví. Herbert… Herbert se zná s tím mrožem, známým Senseie. Víš, kterého myslím? Víš. Takže - Herbert a Tusk spolu uzavřeli dohodu. Oba dva zaútočí na ostrov a společně ho ovládnou. Vytvoří tu diktaturu a budou se dělit o moc. Tusk bude vládnout východní polovině ostrova (protože je tam Dojo) a Herbert si vezme západ (kvůli EPF). To byl původní plán. Pak ale Tusk přiznal, že nedokáže ovládnout celou polovinu ostrova. Jeho elementové síly si dokážou podmanit nanejvýš čtvrtinu. Proto se rozhodli spojit se ještě s Pískem IX., králem Panfu.”
„Zdá se, že ti savci se vyžívají v královstvích a diktaturách,” okomentovala to Dot.
„To ano. Na Panfu nikdy nevznikla demokracie. Sensei mi ale jednou povídal o tom, že se některé pandy jednou pokusily okopírovat naši Radu starších tučňáků. Jejich povstání ale král krutě potlačil. Většina z nich dostala věčný ban nebo se museli odstěhovat z Panfu Island. Ale zpět k naší situaci. Písek IX. samozřejmě okamžitě souhlasil. Za pomoc ale požadoval třetinu ostrova. Ti dva jeho podmínku přijali. K Panfu má být připojen Iceberg, les, zátoka a obytná zóna. K útoku by mělo dojít snad někdy příští rok.”
„Jak hrozné,” zívla Dot, „Ten Rarach si to určitě vymyslel a my se teď budeme připravovat na neexistující nebezpečí.”
„Já mu věřím,” odporoval Mv100.
„Když myslíš…“
Na obrazovce se ukázal nějaký text a potichu začala houkat siréna.
„PROBOŘENÍ IGLÚ Č. 9765 - KONTROLU SITUACE POVĚŘEN AGENT MV 100”
„Ach jo. Jdu tam, ty hlídej.”
„Jasněee,” řekla Dot a usnula.

Když M dorazil k iglú 9765, nikdo tam nebyl. Střecha ani nebyl probořená. Poplach si někdo vymyslel a teď se směje v telefonní budce, jak jsou ti agenti pitomí. Mv100 se otočil, aby se vrátil na základnu, když tu ho někdo popadl, slepil mu zobák lepicí páskou a nasadil mu na hlavu pytel. Mv100 byl tak překvapený, že se ani nepokusil odporovat a jen zahučel: „Mmmmmmmm!”.
Obrázek

Ups, to nevydá moc dobře. Jan Plouvotleskač ví, jak to všechno dopadne!
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

3. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola třetí: Vstaň!

Když se Mv100 probral z bezvědomí, zjistil, že leží na pohovce ve svém iglú. Ploutve měl spoutané a nohy také. V jeho skříni na oblečení se kdosi přehraboval. Musel to být únosce. Mv100 se pokusil zavolat na své puffly, ale uvědomil si, že má zobák slepený izolepou. Navíc pufflové stejně spali a v tuhle noční hodinu by je probral leda tak požár. Neznámý tučňák konečně našel to, co hledal a zasunul šuplíky. V náručí měl jen pár věcí. Jestli chce ukrást jen tohle, tak si moc nepomůže. Mv100 nepochyboval, že se jedná o loupež. Kdyby ho měl neznámý v plánu někam unést, přece by se nezastavoval v iglú. Ale za chvíli se ukázalo, že to není pravda.
Obrázek
Tmavý tučňák vzal agenta a přehodil si ho přes rameno jako pytel brambor. Zdálo se, že tuto váhu jeho svaly unesou. Mv100 teď neviděl nic – jen tučňákova záda. Byla hodně tmavá. Žádná jiná barva než černá netvoří takový noční odstín. Kdyby byl únosce třeba zelený, kůže by vypadala spíše jako světle šedá. M si náhle uvědomil, že nemá svou helmu. Pak si ale oddychl. Vzpomněl si, že ji cizinec držel v jedné ploutvi. Ať už se dostane kamkoli, hlavně, že bude mít svou helmu. Když byli tučňáci na břehu ostrova, zastavili se. Únosce hodil Mv100 do sněhu a jeho svršky na něj. Roztáhl ruce a začal vykřikovat jakási slova, kterým agent nerozuměl. Náhle zavanul vítr a pachatel i oběť se zvedli do vzduchu. Sníh je nadnášel! Mv100 nikdy neměl rád pohádky, protože tušil, že jsou vymyšlené. Rozhodl se změnit názor. Asi jej unesl nějaký černokněžník a Mv100 je rytíř z Ploutve, který se mu má postavit. Radši omdlím, abych o tom nemusel přemýšlet, řekl si a omdlel. Druhý tučňák se usmál. Dokázal poznat, kdy je bytost při vědomí a kdy není. Byl rád, že nikdo neuvidí to, co teď má v plánu. Opět roztáhl ploutve a vyřkl jakási slova. Byla to slova japonská. Dotyčný totiž patřil k mistrům umění Card-Jitsu. Na obloze se rozsvítily ohnivé koule a ukazovaly sněhovému koberci cestu. Kapky vody občas zmenšily jeden z balonů. Dokonalé ovládnutí elementů, pomyslel si mistr a pohlédl na bezvědomého Mv100. Zachmuřil se. Ani tak dokonalé spojení živlů nedokáže odolat tomu, co přijde…

Mv100 to pořád nechápal. Někdo ho unese, a pak po něm chce, aby se převlékl? To je přece neuvěřitelné. Ležela před ním ninjovská páska přes oči, neviditelnostní návleky na ruku a sandály. Ještě jednou si přečetl vzkaz: „Sundejte brýle, batoh a ty hnědé boty a oblečte si, co tu vidíte. Uvidíme se, až se hodiny třikrát přesypou.”. Vedle vzkazu leželo oblečení a přesýpací hodiny. Písek se právě podruhé přesypal a Mv100 stroj otočil. Má teď ještě asi půl hodiny. Převlekl se, aby udělal únosci zadost a začal přemýšlet. Podle příručky F.I.S.H. by si teď měl ujasnit několik věcí. Zaprvé: kde se to vlastně ocitl. Agent M se rozhlédl po okolí. Bylo jasné, že je někde v horách. Vzduch tu byl několikrát řidší, než na Ski Hill, takže musel být výše. To by mohlo pro začátek stačit. Zadruhé: jaká je možnost výživy. Široko daleko nebyl ani jeden keřík. Tento bod tedy vypadal špatně. Zatřetí: jak se odsud dá dostat. Odpověď na tuto otázku ale závisela na otázce druhé. Pokud není nic k jídlu, není bezpečné vydávat se na cestu, kde může být potravy ještě méně.
„Vypadá to, že budu muset počkat na příchod toho tajemného tučňáka. Je mým jediným východiskem,” řekl do větru. Ten jen tesklivě zaskučel. Mv100 si sedl do sněhu a čekal.
Snad nebude mít cizinec zlé úmysly. Jinak by mě asi už zabil, pomyslel si. Co když je to Herbert? To by mi nedával oblečení. Nic tu nedává smysl. Ten tučňák se ke mně chová relativně slušně, ale unesl mě, a to není příliš slušné. Musí to tedy být někdo, kdo je přesvědčený o své pravdě. A taky je hodně silný, protože mě dokázal vyzvednout do vzduchu a přehodit si mě přes rameno. Těmito úvahami strávil Mv100 dalších dvacet pět minut. Potom spadl poslední písek a hodiny se zastavily. Ozvaly se kroky, ale M byl tak zabraný do svých myšlenek, že si jich nevšiml. Navíc před chvílí našel pohodlný způsob sedu, takže by se stejně neotočil, aby se podíval na příchozího. Ten jej popadl za rameno.
„Vstaň!” rozkázal mu, „Mv100, říkám ti, vstaň!”
Ten sebou trhl. „To… Vy? Proč, řekněte proč?”
„Ach odpovědi/Jen jiný typ otázky/Proč je chceme znát?” zarecitoval Sensei haiku a poškrábal se pod kloboukem.
Obrázek
„Tyhle moudra si nechte na hodiny japonštiny. Odnesl jste mě kamsi do hor a-”
„Dobře, studente. Když tak žádáš odpověď, poskytnu ti ji. Jak ses nedávno dozvěděl, Tusk a Herbert spolu uzavřeli dohodu o ovládnutí našeho ostrova. Já sám jsem ti poskytl nápovědu krátce po tom, co jsme porazili Tuska. Mé síly jsou dosti silné, aby krátce odrazily útok samotného Tuska, ale proti armádě Panfu a navíc Herbertovi nezmůžu nic než jejich posunutí o pár centimetrů dozadu. Proto potřebuji tebe. Jirka Rarach ti řekl, že jsi dobrý ninja, protože dokážeš ovládat všechny živly. Jenomže to není vše. Vidíš támhletu obrovskou masu sněhu? Pokus se ovládnout svou mysl a zvedni ji do výše.”
Mv100 se zadíval na obrovskou sněhovou kouli a začal se soustředit. Zmobilizoval všechny své síly, ale sněhem neposunul ani o kousek.
„Teď já,” řekl Sensei a usmál se. Sníh se náhle vznesl do vzduchu a jeho tvar se změnil. Místo koule Mv100 spatřil iglú.
„Pojďme dovnitř,” namířil Sensei ploutví na iglú. Mv100 uposlechl jeho rozkaz.
Vevnitř panovala naprostá tma. Sensei vtiskl nějaký předmět do ploutve Mv100. Byl to jeho amulet.
„Podívej,” řekl mistr a vytáhl svůj přívěšek, „vidíš nějaké rozdíly?”
„Ano. Váš amulet svítí mnohem více.”
„Co dál?”
„No, asi nic. Počkat! Reliéfy živlů jsou na vašem amuletu propojeny jakousi čarou, nebo tak něčím.”
„Správně. Toto a také věci, které jsem já dokázal se sněhem a ty ne, je znamením, že jsem pravý sensei, mistr Card-Jitsu. Pro dokonalé ovládnutí živlů je nestačí jen všechny ovládnout. Je třeba všechna umění propojit. Pak se student stane mistrem a může učit ostatní studenty.”
„To je hezké, ale já mám svou práci a nemám čas učit se, jak být senseiem. Stejně by mi to nešlo,” odporoval Mv100. Sensei se na něj zkoumavě zahlédl. Zvedl obočí, aby mu mohl Mv100 vidět do očí.
„Mv100, ze všech agentů, kteří kdy prošli mým učením, jsi ten nejschopnější. Pokud nechceme zkázu Clubu Penguin, je životně důležité, abychom měli dva mistry v Card-Jitsu. Síly elementů se neřídí jednoduchou matematikou. Když dva tučňáci vedle sebe působí silou, je ta síla větší, než dvojnásobek síly, kterou působí jeden tučňák. Ty navíc můžeš spojit síly ninji a agenta. Jménem našeho ostrova tě žádám, aby ses ujal učení! Stejně trvá jen měsíc.“
Mv100 se zamyslel. „No tak dobře, když je to tak nutné.“
Sensei vzal do ruky amulet, který patřil Mv100 a obřadně jej dal na krk Mv100. Agent M zjistil, že mu nákrčník přirůstá k tělu.
„Staniž se senseiem Mv100!“ zahromoval Sensei - a s ním i oheň, voda a sníh.

Toť překvapení
Z únosu nic není
Jan Ploutvotleskač
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

4. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola čtvrtá: Výcvik

„Začneme ihned,“ řekl Sensei, když Mv100 započal svou cestu k ovládnutí živlů.
„Jak?“ zajímal se novopečený minaraj (učedník).
„Musíme zjistit, který element dokážeš ovládat nejvíce. Následuj mě,“ vysvětlil učitel a odešel do tmy. Mv100 se lekl. Vždyť tam nic neuvidím! Přesto vykročil. Zjistil, že dokáže vidět i v šeru. Obrysy předmětů jeho zrak pozoroval jako zelené čáry. Náhle se rozsvítilo světlo. Vycházelo z obří koule ohně, která se vznášela ve vzduchu. Vedle ní visela koule vody a koule sněhu.
„První věc, kterou si musíš uvědomit,“ překřikoval Sensei vítr, který všechny koule nadnášel, „je, že kruh je podstata všeho. První Sensei Card-Jitsu se narodil na dokonale kruhovém ostrově a poprvé ovládl živly, když stál v křídou vyznačeném kruhu. Nyní se pokus zničit jednu z koulí!“
Obrázek
Mv100 se zadíval na ohnivý míč. Tak, jak ho to Sensei kdysi učil, začal si představovat, jak světlo pomalu uhasíná, až zmizí docela. Za chvíli se to začalo opravdu dít. Po minutě a půl koule zmizela. Minaraj se zaměřil na vodu a představil si, jak se soustava rozpadá na jednotlivé kapky, které se okamžitě vypaří. Zničit vodní masu mu trvalo asi padesát vteřin. A teď sníh. Klíčem je sníh za pomoci mysli rozpustit. Mv100 se soustředil, soustředil… O třicet vteřin později už nebylo žádné sněhové koule.
„Dobrá práce. Tvé skóre je 91-48-26. Čísla označují počet sekund, které jsi potřeboval k překonání síly jednotlivých elementů. Je jasné, že nejlépe ovládáš sníh,“ řekl Sensei a dotkl se symbolu sněhu na amuletu Mv100. Bílá barva chvíli prudce zazářila, ale pak opět pohasla.
„Jaké byly vaše výsledky?“
„Také jsem zvítězil ve sněhu. Má čísla byla 53-81-19.“
„Takže jste lepší než já?“
„Zatím ano. Nenarodil ses do rodiny, která by tě odmalička učila umění Card-Jitsu. Je pochopitelné, že ti některé věci nejdou nejlépe.“
„Jak budeme teď pokračovat?“
„Stále musíme měřit tvé dovednosti. Potřebuji vědět, jak silné karty dokážeš používat.“

„Vem si tohle,“ vyzval Sensei svého minaraje. Mv100 vzal do ploutve kartu čísla 14. Zahleděl se na hroudu sněhu, která se pomalu zformovala do tvaru koule.
„Čtrnáctka by ti šla. Vezmi si šestnáctku.“ Mv100 s nemenším úspěchem vytvořil další sněhovou kouli. Karta čísla sedmnáct na něj už ale byla moc.
„Hm. Mám tu ještě jednu speciální, u tebe by mohla fungovat,“ zamyslel se Sensei a vytáhl z balíčku kartu s motivem P. S. A. „Agentská. Uvidíme.“
A povedlo se. Nakonec to šlo mnohem rychleji než u karty šestnáct.
„Proč jsem nemohl vytvořit kouli s číslem sedmnáct?“
„Dokážeš ovládnout pouze určitý počet sněhu. U každého živlu bude toto číslo jiné. V průběhu výcviku se bude stále zvyšovat. Nakonec bys měl umět hrát s kartami číslo dvacet sedm. Můj rekord je třicet.“
„Aha. Budete na mně měřit ještě něco?“
„Trpělivost, minaraji, trpělivost. Mé učení trvalo přes rok a ty musíš být hotový do měsíce. Musíš uznat, že je to tak trochu sešup. Správný sensei musí čekat a hledat moudrost.“
„No jo. Nakonec po mně budete chtít, abych psal haiku.“
„Abych pravdu řekl, právě jsem tě to chtěl naučit.“

„Musím tady psát básně/prý to zachrání/co znám od narození.” odříkal plynule Mv100 a zvedl zrak k Senseiovi. Ten se potutelně usmíval.
„Pro své první haiku sis zvolil zajímavý motiv. Byl bych raději, kdyby to bylo něco s elementy, ale co se dá dělat. Neřekl jsem ti, že námět básně ovlivní tvou celou kariéru mistra Card-Jitsu. Budeš zván Sensei stížností.”
„Hej! To není fér,” rozzlobil se naoko Mv100, „proč jste mi to nepověděl?”
„Nikdo to nesmí vědět. Nevěděl jsem to ani já…“
„Jaké je vaše plné senseiské jméno?”
„Nejsem na něj příliš pyšný.”
„Ale no tak. Já se vám smát nebudu.”
„Když myslíš… Byl jsem nazván… Senseiem záchodu,” řekl Sensei a sklopil hlavu.
Mv100 opravdu jen stěží potlačil smích.

Teď stál minaraj v křídou nakresleném dokonalém kruhu. Sensei na něj mluvil zvnějšku.
„Učíš se umění živlů už tři týdny. Nyní nastane přelom ve tvé životní cestě. Jakmile o to požádáš, staneš se mistrem Card-Jitsu. Až se tě zeptám, musíš mi nahlas, jasně a zřetelně odpovědět „Chci.”. Rozumíš mi?”
„Ano. Ehm, mistře, co jste myslel tím přelomem v živo-” chtěl se Mv100 otázat, ale litanie Senseiových slov jej přerušila.
„Červený tučňáku Mv100, potomku rodu Stů, absolvente Tučňácké akademie, agente obou agentur Clubu Penguin a můj jediný učedníku, řekni, chceš se stát právoplatným mistrem umění Card-Jitsu?“
„Chci,“ sdělil lakonicky Mv100.
Zablesklo se a zvedl se vítr.
„Větře, čtvrtý živle!“ zakřičel Sensei, „vdechni tři elementy do senseie Mv100!“
Za chvíli bylo po všem. Mv100 zmateně zamrkal.
„Hej! Já mám vousy!“ zvolal zděšeně.
Obrázek

Jan Ploutvotleskač vousy nemá. Vůbec mu to ale nevadí. Agentské příběhy se vrací!
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
mv100
Wood Rank 3
Wood Rank 3
Příspěvky: 195
Registrován: úte 01. čer 2010 15:10:33
Kontaktovat uživatele:

5. kapitola

Příspěvek od mv100 »

Kapitola pátá: Návrat

Několik minut poté, co se Mv100 stal právoplatným senseiem, byl už celý zarostlý hustými vousy.
„Jak bude plynout čas od tvého zasvěcení, budou ti vousy růst stále méně. Zatím to však bude šílené. Ukaž, ostříhám tě,“ řekl Sensei.
„To byste byl laskav,“ pokusil se říct Mv100, ale mohl ze sebe vydat jen huhňání.
„Teď spolu strávíme ještě jeden týden, kdy provedeme znovu některé ze zkoušek. Na konci týdne ti vypálím drážky mezi reliéfy živlů na tvém amuletu a tvé učení bude definitivně u konce. Teď se odebereme do svatyně, nejdřív ale to stříhání.“

Mv100 se s plnovousem cítil stále divně, i když mu Sensei slíbil, že si bude moct vousy oholit, jakmile se vrátí mezi společnost. Nyní stáli dva senseiové vedle sebe. Mv100 se chtěl ještě na něco zeptat.
Obrázek
„Sensei? Když jste mě minulý týden definitivně zasvětil, mluvil jste o přelomu v životní dráze. Co jste tím myslel?“
Čekal jsem tu otázku/Zvláštní odpověď/Pokusím se vysvětlit,“ vzdychnul Sensei, „mohl sis například všimnout, že jsem na ostrově jediným tučňákem šedé barvy. Je to proto, že ovládnutí elementů velmi prodlouží tvůj život. Žil jsem zde už hezkou řádku let, než sem připlula kolonie tučňáků-uprchlíků z Ostrova lidí a založila Club Penguin. Je pravděpodobné, že vás všechny také přežiji, možná mimo tebe. Pak je zde samozřejmě plnovous, kterého se nezbavíš. Od teď také budeš moci lépe komunikovat s puffly. Uvidíš, až přijdeš domů.“
„To je další věc, co mě trápí. Nemůžu se jen tak ukázat v centrále EPF a zakřičet „Nazdar, jsem nový sensei, zničíme Herberta!“. To by vážně nešlo.“
„Budeš tvrdit, že jsi byl unesen neznámým pachatelem někam na teplý cizí ostrov a někdo ti pomohl utéct. Máš ztrátu paměti, takže si ze svého pobytu při únosu skoro nic nepamatuješ. Nikomu neříkej, že jsi mistr Card-Jitsu a amulet nos raději v kapse. Někdo by si mohl všimnout drážek. Požádám tě o jedno. Já zde v horách zůstanu. Je to nejlepší místo pro naslouchání na celém Clubu Penguin. Pamatuješ si na naslouchání, že? Jakmile zaslechnu, že se armády blíží, dám ti znamení.“
„Znamení? Budeme od sebe kilometry daleko. Chcete tím říct, že vztyčíte červenou vlaječku na majáku, nebo co?“
„Tvůj amulet tě začne pálit a nepřestane, dokud se neuvidíme. Neboj, nesnesitelné to bude jen na začátku, abys to v kapsičce poznal. Pak už bude jen teplý na dotek. Nuže, jakmile ucítíš znamení, musíš nějak zmizet a my se sejdeme v Doju. Ach ano, Dojo. Občas tam zajdi. Doufám, že v mé nepřítomnosti zůstane v pořádku. To je snad vše.“
„Kudy vede cesta do města?“
„Počkej na večer. Ty totiž poletíš.“
„Cože?“

Schýlilo se k večeru a Sensei se loučil.
„Prostě jen poruč sněhu, ať tě dovede domů po cestě ohnivých koulí. Ty si vezmu na starosti já, budu je rozžíhat a zhasínat tak, aby si toho nikdo nevšiml. Ovládnu tedy oheň a vodu. Ty se pokusíš zkrotit sníh a vzduch. Celou cestu si musíš v hlavě opakovat „Jsem pánem sněhu a větru“.“
„Dobře. Uvidíme se později.“
„Ano. Na shledanou, Mv.“
„Sto. Mv100.“
„Dovolil jsem si tě oslovit pouze křestním.“
„Je to trochu zvláštní. Nikdo mi tak dlouho neřekl.“
„Leť,“ zamluvil to Sensei.
Obrázek
„Jsem pánem sněhu a větru! Zaveďte mě do mého iglú!“ zvolal Mv100 a vznesl se do vzduchu. Zjistil, že stojí na jakémsi sněhovém koberci. Sensei vyřknul svou mantru a před nimi se objevila oranžová sféra ohně. Mv100 odstartoval. Jakmile proletěl kolem první koule, voda ji s prsknutím uhasila a asi čtyři sta metrů před ním se objevila další. Tímto způsobem přiletěl až k dolu. Do svého iglú došel pěšky.

Když uviděl svůj příbytek, na první pohled se mu zdálo, že se nic nezměnilo. Jenomže zblízka spatřil, že na dveřích je pečeť, aby se nikdo nemohl dostat dovnitř. Zasmál se a vytvořil v rukou ohnivou kuličku. Přestože byla malá, rozpustil její žár pečeť. Mv100 vstoupil dovnitř. Než oheň uhasil, použil kouli ještě na zapálení krbu. Pufflové se k němu otočili.
„To je dost, že jdeš,“ řekl modrý, „málem jsme vyhladověli.“
„Nemůžu za to,” řekl Mv100 pufflí řečí. “Byl jsem unesen.“
„Vidím, že mi rozumíš, ne jako předtím. Naučil ses to za dobu své nepřítomnosti?“
„Ano. Nemohu ale říct více. Promiň. Teď se vyspím a ráno vám všem koupím jídlo.“
„Dobře. Mohl bys nám říct něco o těch, kdo nás tu uzavřeli?“
„Nevím, o koho se jedná.“
„Byl tu zelený tučňák, co vypadal jako černý.“
„Director!“ řekl překvapeně Mv100.
„A pak jeden modrý s brýlemi. Ti dva se hádali.“
„Jsou to agenti. Mohl bys mi říct, proč se hádali?“
„Zelený tvrdil, že jsi už mrtvý a chtěl nás zapečetit. Modrý tvrdil, že jsi naživu a byl proti pečeti.“
„Zajímavé. Popřemýšlím o tom. Mezitím dobrou noc.“
„Dobrou,“ kvíkl puffle a všichni usnuli.

Druhého dne se bezvousý Mv100 objevil v telefonní ústředně. Byla čerstvě zrekonstruovaná. Mv100 byl zmatený. Proč jsou tu ty kanceláře? A kde je výtah do centrály? Za chvíli jej ale kamerový systém poznal a ukázal mu tajné dveře.
„Agent Mv100, vymazat záznam o úmrtí,“ odříkal strojový hlas. Zdá se, že Aunt Arctic vyhrála se svým názorem na úmrtí agenta M. Když Mv100 sjel dolů, uvítal jej ohromený výraz ve tvářích Jet Pack Guye a Garyho, kteří měli zrovna službu.
„Mv100! Mysleli jsme, že jsi mrtvý!“ řekl Gary a objal nově příchozího.
Obrázek
„Nebyl jsem tomu vzdálený. Unesli mě,“ vysvětlil Mv100, „Musím podat zprávu Directorovi.“
„Hm. Director… Musím ti něco říct.“
„Copak?“
„Director… Ona byla postřelena.“

Jan Ploutvotleskač má se střelnými zbraněmi téměř nulovou zkušenost. Možná se to naučí v dalším díle Agentských příběhů!
Oficiální stránky Agentských příběhů: http://www.agentskepribehy.8u.cz/
Přehledná navigace, bonusy, větší obrázky atd.
Odpovědět